ساندویچ پانل ضد اسید

ساندویچ پانل ضد اسید

در این مطلب قصد داریم در رابطه با ساندویچ پانل ضد اسید با تمام ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارد بپردازیم. ساندویچ پانل ضد اسید از نمونه‌های پانل ساندویچی به شمار می‌رود که از مزایا و ویژگی‌های بسیاری برخوردار است. این نوع ساندویچ پانل‌ها از پلی اورتان به دلیل مقاومت بالا ساخته می‌شوند. همچنین به سازه‌هایی گفته می‌شود که پیش ساخته هستند. منظور از پیش ساخته این است که در محل کارخانه قطعات مربوطه تولید و سپس آماده اجرا در محل مورد نظر می‌گردد. ساندویچ پانل ضد اسید بیشتر به جهت مصارف صنعتی طراحی و تولید می‌شوند. که بیشترین کاربرد آن در صنایع رنگ واسیدی و شیمیایی است. ساندویچ پانل‌های ضد اسید ویژگی‌هایی مانند وزن سبک، طول عمر بالا، مقاومت در برابر آتش سوزی، مقاوم در برابر خوردگی و… را دارند که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 اما اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی ساندویچ پانل‌های ضد اسید را نام ببریم می‌توانیم به مقاومت آن در برابر آتش سوزی اشاره کنیم که این مقاومت با اضافه کردن مواد شیمیایی کندسوز به دست می‌آید. یکی دیگر از مزایای ساندویج پانل‌های ضد اسید این است که امکان استفاده آن در ساندویچ پانل دیواری آلومینیوم وجود دارد.

ساندویچ پانل‌های ضد اسید در اتاق عمل و بیمارستان، ساختمان‌های ادرای، ماشین‌های سنگین حامل سوخت، کانکس‌ها و موارد این چنینی کاربرد دارند و در انواع دیواری و سقفی تولید می‌شوند. یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده پانل ضد اسید که باعث مقاومت عایق این نوع ساندویچ پانل‌ها می‌شود پلی اورتان است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه مزایا و قیمت و خرید ساندویچ پانل‌های ضد اسید با شماره‌های …………………. و ……………………… جهت راهنمایی با مشاوران مربوطه تماس حاصل فرمایید.

مزیت‌های استفاده از ساندویچ پانل‌های ضداسید

ساندویچ پانل‌های ضد اسید مزیت‌های فروانی دارد که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن دوام بالا در برابر مواد اسیدی و شیمیایی است. ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که اهمیت این نوع ساندویچ پانل‌ها بیشتر کرده است. این موارد عبارتنداز:

 • طول عمر مفید 30 سال
 • با دوام در برابر برودت و حرارت
 • دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع
 • دارای وزن سبک و سرعت در نصب
 • مقاوم در برابر باد و طوفان‌های شدید
 • عدم انتشار دود و گازهای سمی از فوم
 • ثابت ماندن خواص فیزیکی فوم در همه حال
 • مقاومت در برابر خوردگی، زلزله و رانش زمین
 • استفاده از ورق پلی یورتان به عنوان عایق داخلی
 • قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی و اقلیم‌های گوناگون
 • کنترل شدن مقاومت ساندویچ پانل ضد اسید با افزودن مواد کندسوز

کاربرد ساندویچ پانل‌های ضد اسید

ساندویچ پانل‌های ضد اسید بیشتر در دیواره اتاق‌های تمیز کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا در این محیط‌ها مواد شیمایی، محلول‌ها، و اسیدهایی قرار دارد که این امر ممکن است هرگونه انفجاری را به دنبال داشته باشد. از دیگر کاربردهای پانل‌های ضد اسید که می‌تواند بسیار مورد استفاده قرارگیرد می‌توان به مواردی نظیر سوله‌های صنعت و معدن، اتاق عمل و بیمارستان‌ها، ساختمان‌های ادرای و مسکونی، کانکس‌ها، ماشین‌های سنگین حامل سوخت و مواد شیمیایی، اتاق‌های کارگاهی و صنایع نفت و پتروشیمی اشاره کرد.

ساندویچ پانل‌های ضد اسید در چه انواعی تولید می‌شوند؟

ساندویچ پانل‌های ضد اسید دو نوع دارد که شامل ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی می‌شود و به راحتی قابل دسترس است. اما عاملی که تفاوت این سازه را با ساندویچ پانل‌ صنعتی بیشتر و منحصر به فرد کرده است استفاده از ورق فایبرگلاس و یا ایرانیت فایبرگلاس به جای ورق گالوانیزه درونی است که نوعی پوشش داخلی حساب می‌شود.

ساندویچ پانل ضد اسید دیواری

ساندویچ پانل دیواری ضد اسید در ساندویچ پانل دیواری آلوزینک همچنین با ورق آلوزینک مورد استفاده قرار می‌گیرد و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت است. پانل دیواری در ضخامت‌های استاندارد و طرح‌های متنوع مورد استفاده در کارگاه‌ها، سوله‌ها، سازه‌های صنعتی، انبارها و سازه‌هاس مسکونی قرار می‌گیرد. طراحی ساندویچ پانل دیواری نسبت به ساندویچ پانل سقفی به دلیل موارد کاربری متفاوت‌تر است.

ساندویچ پانل ضد اسید سقفی

در حال حاضر استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی یکی از روش‌های نوین در راه‌اندازی سازه‌های پیش ساخته محسوب می‌شود. این نوع پانل به جهت پوشش دهی به سقف سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فایبرگلاس چیست و چه کاربردی دارد؟

فایبرگلاس پوششی تشکیل شده از مواد نفتی و پشم شیشه است که مزیت اصلی آن مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی است. این ورق در برابر هر نوع اسیدی مقاوم است و امروزه به منظور عایق سازی مخازن آب و اسید بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. فایبرگلاس به عنوان ورقی با طول عمر بالا که حدود 30 سال است شناخته می‌شود، در بسیاری از موارد به کار برده می‌شود.

 قابلیت دیگر ورق فایبرگلاس این است که در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون تولید می‌شود. همچنین به دلیل اینکه فعالیت‌های شیمیایی زیادی در بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانجات‌ها صورت می‌گیرد، لازم است نکات ایمنی و حفاظتی از پرسنل در آن رعایت شود. بنابراین کارفرمایان می‌توانند از ساندویچ پانل‌های ضد اسید با وجود ویژگی‌های منحصربه فردی که دارند جهت ساخت مکان‌هایی که با مواد شیمیایی و اسیدی سروکار دارند استفاده کنند.

ساندویچ پانل‌های ضد اسید از چه موادی تشکیل می‌شوند؟

ساندویچ پانل‌های ضد اسید با توجه به کاربری‌های گوناگونی که دارند نیاز است در برابر مواد شیمیایی و همچنین اسیدی مقاومت بالایی نیز داشته باشند. کارخانه‌هایی که این نوع پانل را تولید می‌کنند از پلی اورتان به عنوان عایق در ساخت آن استفاده کرده تا باعث بالا رفتن مقاومت سازه در برابر مواردی چون آتش سوزی شود. علاوه بر این استفاده از پلی اورتان می‌تواند به عایق بندی ساندویچ پانل‌های ضد اسید در برابر حرارت و برودت دوام بیشتر ببخشد. کارخانه‌ها در برخی موارد از فوم پشم شیشه به جهت عایق بندی بهتر در ساندویچ‌پانل‌های ضد اسید استفاده می‌کنند.

قیمت ساندویچ پانل‌های ضد اسید چگونه محاسبه می‌شود و به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت گذاری ساندویچ پانل‌های ضد اسید اغلب به نوع مصالح، کیفیت، نوع عایق هسته، میزان ضخامت ساندویچ پانل و همچنین ابعاد مورد نظر بستگی دارد. همچنین قیمت ساندویچ پانل‌ها بر اساس متر مربع مشخص می‌شود. پس لازم است خریدار جهت سفارش و قبل از اقدام به خرید آن ابعاد، طرح و رنگ دلخواه خود را انتخاب کند. البته طرح و رنگ تاثیری در تعیین قیمت ندارد. همچنین به دلیل اینکه در پوشش دیواره و پوشش سقف کاربرد زیادی دارند، در اکثر مواقع نیاز به سفارش در متراژ بالاتری دارد. همه این موارد می‌تواند تاثیری در هزینه ساندویچ پانل‌های ضد اسید داشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت دقیق آن را تعیین کرد.

تماس با ما

جهت اطلاع از شرایط بازدید از نمایشگاه با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *