پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل گالوانیزه + قیمت و سفارش

ساندویچ پانل گالوانیزه نوعی ساندویچ پانل است که لایه رویه و لایه زیره آن با ورق گالوانیزه پوشانده شده است. ورق‌های سبک گالوانیزه نیز نوعی ورق آهنی است که آن‌ها را با فلز روی پوشش می‌دهند. این پوشش، ورق گالوانیزه را در برابر رطوبت، زنگ زدگی و صدمات فیزیکی مقاوم می‌کند. به همین خاطر یکی از بهترین ورق‌های آهنی برای پوشش لایه رویه و زیره ساندویچ پانل‌ دیواری و سقفی، ورق گالوانیزه است. یکی از مشخصات ساندویچ پانل گالوانیزه ضخامت آن است. این ساندویچ پانل‌ها با ضخامت‌های مختلفی در بازار موجود هستند. با توجه به نیاز پروژه، می‌توانید ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه را با ضخامت دلخواه خود به شرکت آریا بارون توس سفارش دهید. ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه علاوه بر مقاومت بالایی که دارد، به دلیل مناسب بودن قیمت ورق گالوانیزه برآورد هزینه‌های نهایی خرید ساندویچ پانل را نیز کاهش می‌دهد. از ساندویچ پانل‌های گالوانیزه می‌توان برای پوشش دیوار و سقف ساختمان‌ها، سوله‌ها و سردخانه‌ها استفاده کرد. قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه به ضخامت، ابعاد، کیفیت ساخت و لایه عایق آن بستگی دارد. برای خرید ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه و اطلاع از قیمت روز آن، با کارشناسان فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.

گالوانیزه یعنی چی؟

پوشاندن (آهن یا فولاد) با روی. به ویژه: غوطه ور کردن در روی مذاب برای تولید پوششی از آلیاژ روی-آهن. فعل لازم. : واکنش نشان می دهد که گویی توسط شوک الکتریکی تحریک شده است. آنها وارد عمل شدند.

ساندویچ پانل ورق گالوانیزه چیست؟

ساندویچ پانل گالوانیزه نیز ساختاری مانند دیگر انواع ساندویچ پانل‌ها دارد با این تفاوت که لایه عایق آن میان دو ورق گالوانیزه قرار گرفته است. برای ساخت لایه رویه و زیره این نوع ساندویچ پانل سقفی و دیواری، از ورقی به نام ورق گالوانیزه استفاده می‌شود به همین خاطر به آن ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه نیز گفته می‌شود.

  چسب عایق ساندویچ پانل

ساختمان‌های فلزی مقاومت بالایی در برابر حریق، طوفان یا صدمات فیزیکی دارند. اما یک تهدید بزرگ برای این سازه‌های فلزی وجود دارد و آن رطوبت است. اگر ساختمان‌های فلزی به خوبی پوشش داده نشوند، نمی‌توانند در برابر رطوبت مقاومت چندانی از خود نشان دهند. از همین‌رو برای پوشش سازه‌های فلزی از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود. گالوانیزه نوعی ورق آهنی است که با روی پوشانده شده است. به دلیل مقاومت بالایی که گالوانیزه در برابر رطوبت دارد، پوشش مناسبی برای لایه رویه و زیره ساندویچ پانل‌ها علی الخصوص ساندویچ پانل سقفی به شمار می‌رود.

مشخصات ساندویچ پانل گالوانیزه

ورق گالوانیزه‌ای که برای پوشش لایه رویه و زیره ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد، ضخامت‌های مختلفی دارد و براساس سفارش مشتری تولید می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که سقف هر سازه‌، مهم‌ترین بخش آن سازه است و باید بیشینه بار تحمیلی به سازه را تحمل کند. از همین‌رو بسیار مهم است که ساندویچ پانل‌هایی که برای پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند، تا چه میزان در برابر صدمات فیزیکی یا رطوبت از خود مقاومت نشان خواهند داد.

نوع پوشش ساندویچ پانل‌ها متغیر است و معمولا به صورت دورو ورق، یکرو ورق یکرو فویل، یکرو نایلون و ورق یکرو کاغذ ساخته می‌شوند. برای مکان‌های مرطوب یا محل‌هایی که به سقف‌های مقاوم‌تری نیاز داشته باشند، معمولا از ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه استفاده می‌شود. این ورق‌ها دارای رنگ‌های متنوعی است که طبق سلیقه خود می‌توانید سفارش دهید.

موارد استفاده ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه

ساندویچ پانل گالوانیزه کاربردهای متعددی دارند. از این ساندویچ پانل‌ها اغلب برای پوشش دیوارهای ساختمانی، کارخانجات، عایق سازی دیوارهای سردخانه‌ها، ساخت کانکس‌ها و سوله‌های صنعتی استفاده می‌شود. قیمت اقتصادی ورق گالوانیزه منجر به استفاده‌های فراوان از آن در صنایع مختلف مخصوصا ساختمان سازی شده است. در میان قیمت انواع ساندویچ پانل، ساندویچ پانل‌های گالوانیزه قیمت مناسبی دارند.

  پلی یورتان چیست؟

کاربرد ساندویچ پانل گالوانیزه سقفی

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، از آنجایی که سقف سازه‌ها بیشتر در معرض آسیب‌های فیزیکی قرار دارند، باید در انتخاب نوع ساندویچ پانل برای پوشش سقف توجه بیشتری به خرج دارد. ورق گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ خوردگی دارد. به همین خاطر از ساندویچ پانل گالوانیزه برای پوشش سقف کارگاه‌های صنعتی، ساختمان‌ها، ویلاها و سوله‌ها استفاده می‌شود.

مزایای ساندویچ پانل‎های گالوانیزه

استفاده از ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه دارای مزیت‌هایی است که پیمانکاران و مهندسان ساختمانی را به استفاده از این نوع ورق برای پوشش سقف‌ها و دیواره‌های ساختمان ترغیب کرده است. از مزیت‌های ساندویچ پانل گالوانیزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قیمت مناسب: این ورق در مقایسه با دیگر ورق‌های ساندویچ پانل قیمت مناسب‌تری دارد.
  • ساخت و تحویل در مدت زمان کوتاه: ساندویچ پانل سقفی و دیواری گالوانیزه در زمان کوتاه‌تری آماده سازی می‌شود.
  • دوام و طول عمر مناسب: با توجه به شرایط پروژه و موقعیت مکانی آن، ساندویچ پانل گالوانیزه دوام نسبتا مناسبی دارد.
  • مقاومت بالا در برابر ضربه

قیمت ساندویچ پانل گالوانیزه

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم، به دلیل مقرون به صرفه بودن ورق گالوانیزه، قیمت ساندویچ پانل دورو ورق گالوانیزه نیز نسبت به سایر ساندویچ پانل‌ها ارزان‌تر است. اما با این وجود برآورد قیمت این ساندویچ پانل به عوامل متعدد دیگری بستگی دارد.

 ضخامت ساندویچ پانل، ابعاد، کیفیت ساخت و نوع لایه عایق آن همگی بر قیمت یک متر مربع ساندویچ پانل سقفی یا دیواری تاثیرگذار است. برای اطلاع دقیق از هزینه ساندویچ پانل گالوانیزه، باتوجه به نوسان قیمت مصالح ساختمانی در بازار از طریق شماره‌های موجود در سایت چیلان با کارشناسان فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.

  ساندویچ پانل پلی یورتان - قیمت پانل ساندویچی پلی اورتان

آیا ساندویچ پانل گالوانیزه تنوع رنگ دارد؟

ساندویچ پانل‌های گالوانیزه خام، رنگ بندی نداشته و به رنگ خاکستری هستند. اما به دلیل خاصیت رنگ پذیری ورق گالوانیزه می‌توانید این ساندویچ پانل را در رنگ‌های دلخواه خود به آریا بارون سفارش دهید.

انواع ورق گالوانیزه که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می‌رود کدام است؟

ساندویچ پانل گالوانیزه به صورت رنگی کرکره‌ای، رنگی شیروانی و طرح ورق سفال تولید می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل گالوانیزه به چه صورت است؟

برای نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری گالوانیزه باید از متخصص این کار کمک بگیرید تا به‌گونه‌ای نصب شوند که سقف کاملا آبندی شود.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.