پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

قیمت و خرید ساندویچ پانل دیواری (پنل دیوار)

ساندویچ پانل‌ دیواری مانند دیگر پنل‌های ساندویچی تولید شده است. کاربرد ساندویچ پانل‌های دیواری و ساندویچ پانل سقفی یکسان است؛ از هر دوی آن‌ها به عنوان یک عایق حرارتی و صدا استفاده می‌شود. اما از آنجایی که ساندویچ پانل‌های دیواری برای پوشش دیواره‌ها و پانل‌های سقفی برای عایق سازی سقف سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نظر نوع ساختار با یک دیگر تفاوت‌هایی دارند. ساندویچ پانل دیواری سبک و به راحتی قابل نصب است.

یکی از مشخصه‌های این پانل‌ها، وجود نر و مادگی در آن‌ها است که به پوشاندن کامل درزهای دیوار کمک می‌کند. ساندویچ پانل دیواری اغلب دارای عرض 1 متر و طول 12 متر است. از این پانل‌ها به عنوان یک متریال پیش ساخته برای پوشش دیوارهای ساختمان‌ها و سوله‌ها استفاده می‌شود. ساختار این پانل‌ها به این صورت است که میان دو لایه فلزی فوم عایق تزریق شده است.

ساندویچ پانل دیواری

 انواع این پانل‌های دیواری را می‌توان بسته به جنس ورق‌های آن به چند دسته تقسیم بندی کرد: 

 • پانل‌های دیواری با ورق آلوزینک
 • پانل‌های دیواری با ورق آلومینیوم
 • پانل‌های دیواری با ورق گالوانیزه
 • پانل‌های دیواری با ورق پلی کربنات

ترکیبات لایه عایق یا لایه میانی ساندویچ پانل‌های دیواری بسته به کاربرد و محلی که قرار است نصب شوند متفاوت است. این ترکیبات عایق قیمت‌های متغیری دارند. به عنوان مثال ساندویچ پانل پشم شیشه به دلیل قیمت بالای الیاف پشم شیشه جزو گرانترین ساندویچ پانل‌ها به شمار می‌رود. انواع ساندویچ پانل دیواری از نظر ترکیبات لایه عایق عبارتنداز:

 • ساندویچ پانل دیواری پشم شیشه
 • ساندویچ پانل پشم سنگ
 • پانل دیواری xps
 • پانل دیواری پلی استایرن
 • پانل دیواری پلی اورتان

در طول مقاله هر یک از موارد فوق را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم فروش چیلان تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری نوعی متریال پیش ساخته و مدرن است که برای پوشش دیواره‌های سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل‌ها را از نظر نوع کاربردی که دارند می‌توان به دو دسته ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم بندی کرد. ساندویچ پانل‌های دیواری از نظر جنس لایه عایق، جنس ورقه‌های آن و همچنین طرحی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در این مقاله به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت. انواع ساندویچ پانل‌های دیواری از نظر طرحی که دارند عبارتنداز:

 • ساندویچ پانل دیواری ساده
 • ساندویچ پانل دیواری طرح دار با طرح سنگ، چوبی، کرکره‌ای
 • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
  تولید کننده ساندویچ پانل - کارخانه تولید پانل ساندویچی - شرکت ساندویچ پانل - بزرگ ترین کارخانه تولید کننده پانل

نتیجه تصویری برای ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل محصولی است که برای پوشش دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود. هر پانل از یک هسته از مواد عایق حرارتی تشکیل شده است که از هر دو طرف با ورق فلز پوشیده شده است. ساندویچ پانل ها مواد ساختاری نیستند بلکه مواد پرده ای هستند

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری به عوامل مختلفی وابسته است. به عنوان مثال در حال حاضر ساندویچ پانل‌های دیواری از 3 لایه تشکیل شده‌اند. 

 1. لایه عایق 
 2. لایه رویه 
 3. لایه زیره 

مواد و آلیاژی که برای ساخت هر کدام از این لایه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند در هزینه ساندویچ پانل دیواری تاثیر مستقیمی داشته باشید. همچنین موردی دیگری که می‌تواند در نرخ ساندویچ پانل دیواری تاثیر مستقیمی داشته باشد، میزان ضخامت ساندویچ پانل دیواری است. طبیعتا ساندویچ پانل‌های دیواری ضخیم قیمت بیشتری خواهند داشت. 

برند تولید کننده ساندویچ پانل دیواری نیز می‌تواند در قیمت نهایی ساندویچ پانل دیواری تاثیر گذار باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل دیواری می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت اقدام کنید.

انواع ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل دیواری باعث شده است که از آن در محیط‌های مختلف و با اهداف گوناگونی استفاده شود. به عنوان مثال از این پانل‌ها حتی در محیط‌های اداری برای جداسازی فضاها از یک دیگر به عنوان یک دیوار پیش ساخته نیز استفاده می‌شود.

در هر مکانی که نیاز به عایق حرارتی و صدا باشد مانند سردخانه‌ها یا استودیوهای صدابرداری می‌توان از این دیوارهای پیش ساخته استفاده کرد. ساندویچ پانل دیواری دارای انواع مختلفی است که به دو جنبه آن میپردازیم:

جدید ترین پانل ها از نظر طرح:

یکی از جدیدترین و محبوب ترین ساندویچ پانل ها در بازار ساندویچ پانل دیواری محسوب میشود.که دارای طرح های متفاوتی است و مشتری بسته به هدفی که دارد که آن طرح را انتخاب میکند.

 1_ساده

یکی از ساده‌ترین انواع ساندویچ پانل‌های دیواری هستند که لایه رویه و زیره آن صاف است و هیچ‌گونه شیاری ندارد. ساندویچ پانل‌های دیواری به طور کلی فراز و نشیب کمتری نسبت به پانل‌های سقفی دارند. اما در میان انواع آن برخی از مدل‌های آن دارای شیارهایی بر روی ورق‌های بیرونی است. ساندویچ پانل دیواری ساده معمولی‌ترین نوع ساندویچ پانل به شمار می‌رود.

  ساندویچ پانل پلی یورتان - قیمت پانل ساندویچی پلی اورتان

 2_طرح دار

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم ورق ساندویچ پانل‌ها از جنس‌های مختلفی است. اغلب ساندویچ پانل‌های طرح دار از جنس آلوزینک یا گالوانیزه هستند که در رنگ‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. ساندویچ پانل طرح دار را بسته به نوع طرحی که دارد می‌توان به چند نوع تقسیم بندی کرد. این پانل‌های ساندویچی اغلب با طرح‌های سنگ، چوبی و کرکره‌ای به چشم می‌خورند.

یکی از مزیت‌های استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری در صنعت معماری، زیبایی آن‌ها در دکوراسیون بیرونی ساختمان‌ها است. رنگ و طرح‌های زیبای این ساندویچ پانل‌ها توجه معماران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. به همین خاطر این روزها استفاده از دیواره‌های پیش ساخته بیش از مصالح سنتی ساختمانی مورد توجه است.

3_پانل دیواری پیچ مخفی

یکی دیگر از انواع ساندویچ پنل دیواری، ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی هستند. شیوه نصب این ساندویچ پانل‌ها به‌گونه‌ای است که آن‌ها را با نام پیچ مخفی می‌شناسند. در بیشتر مواقع پس از نصب ساندویچ پانل دیواری در محل مورد نظر، آثاری از پیچ‌های آن رویت نمی‌شود.

برای نصب این پانل‌ها آن‌ها را به‌گونه‌ای در کنار یک دیگر قرار می‌دهند که لبه یک پانل، محل اتصال و پیچ‎‌های پانل دیگر را بپوشاند.

4_اتاق تمیز یا کلین روم

اتاق تمیز به اتاق‌هایی گفته می‌شود که جهت تولید یا تحقیقات عملی و صنعتی در آن فعالیت‌هایی قرار می‌گیرد. میزان آلاینده‌های موجود در هوای این اتاق از دیگر محیط‌ها باید بسیار پایین‌تر باشد. از همین‌رو تمامی افرادی که به این اتاق‌ها دسترسی دارند، باید با لباس‌های مخصوص وارد اتاق شوند.

ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز از ورود آلاینده‌های معلق در هوا به این اتاق جلوگیری می‌کند. این پانل‌ها عایق حرارت، گرما و سرما، رطوبت و مواد شیمیایی بوده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند.

clean-room

5_ساندویچ پانل صاف

یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل‌های دیواری، پانل‌های صاف هستند. این پانل‌ها که به صورت دو رو صاف تهیه و تولید می‌شوند از نمای ظاهری زیبایی برخوردار هستند که می‌توان از آن‌ها برای زیبایی نمای بیرونی سازه‌ها بهره‌مند شد. ساندویچ پانل‌های صاف به دلیل ویژگی‌هایی چون مقاومت بالا، ضخامت مناسب و جلوگیری از تجمع میکروب و قارچ برای دیواره‌های آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها بسیار مناسب هستند.

علاوه بر بیمارستان‌ها یکی دیگر از مکان‌هایی که این نوع ساندویچ پانل دیواری آن‌جا بیشتر به چشم می‌خورد سردخانه‌ها هستند. مقاومت بالای این نوع پانل ساندویچ دیواری باعث شده است که سازندگان دارو و واکسن بتوانند با خیال راحت از این پانل‌ها برای پوشش اتاق‌های نگهداری دارو و واکسن استفاده کنند.

  ساندویچ پانل ضد صوت (پانل پانچ شده)

6_مینیاتوری

بزرگ‌ترین ویژگی این دیواره‌ها تنوع بالای آن‌ها در طرح و رنگ است. پانل‌های دیواری مینیاتوری دارای مصارف و کاربردهای زیادی هستند و امکان استفاده از آن‌ها در مکان‌های مختلف وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های این دیوارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاوم در برابر نور خورشید، برودت و حرارت
 • غیر قابل اشتعال
 • قابل شستشو
 • امکان جابه‌جایی و نصب آسان
 • قابل بازیافت
 • مقرون به صرفه

 7_ساندویچ پانل‌ دیواری سردخانه‌ای

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کرده‌ایم یکی از کاربردهای اصلی ساندویچ پانل‌ها پوشش دیواره‌های سردخانه است. برخی از ساندویچ پانل‌ها تنها با هدف ساخت سردخانه ساخته می‌شوند و از ویژگی‌هایی برخوردار هستند که دیواره‌های یک سردخانه باید دارا باشد.

همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین وظیفه ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی عایق سازی سازه است. از همین‌رو استفاده از این ساندویچ پانل دیواری سردخانه‌ای از اتلاف انرژی سردخانه جلوگیری کرده و در هزینه‌های مصرفی انرژی صرفه جویی می‌کند.

6_مینیاتوری

بزرگ‌ترین ویژگی این دیواره‌ها تنوع بالای آن‌ها در طرح و رنگ است. پانل‌های دیواری مینیاتوری دارای مصارف و کاربردهای زیادی هستند و امکان استفاده از آن‌ها در مکان‌های مختلف وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های این دیوارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاوم در برابر نور خورشید، برودت و حرارت
 • غیر قابل اشتعال
 • قابل شستشو
 • امکان جابه‌جایی و نصب آسان
 • قابل بازیافت
 • مقرون به صرفه

 

7_ساندویچ پانل‌ دیواری سردخانه‌ای

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کرده‌ایم یکی از کاربردهای اصلی ساندویچ پانل‌ها پوشش دیواره‌های سردخانه است. برخی از ساندویچ پانل‌ها تنها با هدف ساخت سردخانه ساخته می‌شوند و از ویژگی‌هایی برخوردار هستند که دیواره‌های یک سردخانه باید دارا باشد.

همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین وظیفه ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی عایق سازی سازه است. از همین‌رو استفاده از این ساندویچ پانل دیواری سردخانه‌ای از اتلاف انرژی سردخانه جلوگیری کرده و در هزینه‌های مصرفی انرژی صرفه جویی می‌کند.

انواع لایه عایق:

در این بخش از مقاله به بررسی  انواع ساندویچ پانل بر اساس لایه میانی می پردازیم.ساندویچ پانل بر اساس لایه میانی به سه بخش تقسیم میشود که در اینجا به آن ها اشاره شده است. 

1_پشم سنگ

این ساندویچ پانل‌ها در واقع پانل‌هایی هستند که از سنگ‌های آتشفشانی آذرین تشکیل می‌شوند. به عبارتی باقی مانده این سنگ‌های آتشفشانی تشکیل دهنده الیاف پشم سنگ هستند که از آن‌ها برای ساخت لایه عایق ساندویچ پانل‌های دیواری استفاده می‌شود. ساندویچ پانل دیواری پشم سنگ به دلیل نسوز بودن الیاف پشم سنگ دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر ساندویچ پانل‌ها است.

  عایق‌های مناسب ساندویچ پانل

2_عایق پشم شیشه

یکی از انواع ساندویچ پانل‌های دیواری، پانل دیواری یا عایق پشم شیشه است. این پانل‌ها با الیاف پشم شیشه تولید می‌شوند و می‌توان آن را جزو گران‌ترین ساندویچ پانل‌ها دانست. ساندویچ پانل پشم شیشه به دو صورت نسوز و دیرسوز تولید می‌شوند . در صورت آتش سوزی، شعله‌های آتش به سایر نقاط گسترش پیدا نخواهند کرد. ساندویچ پانل پشم شیشه نیز قابل بازیافت است و هیچ آسیبی برای محیط زیست ندارد.

3_ساندویچ پانل دیواری با فوم تزریقی پلی اورتان و پلی استایرن

علاوه بر پشم سنگ، از دیگر ترکیبات لایه عایق ساندویچ پانل‌ها می‌توان به پلی استایرن و پلی اورتان اشاره کرد. عایق پلی اورتان بسیار مقاوم است؛ این ساندویچ پانل عایق حرارت و رطوبت است. ساندویچ پانل‌های پلی اورتان به دو صورت نسوز و دیر سوز تولید می‌شوند. پلی استایرن نیز یکی دیگر از ترکیبات لایه میانی یا عایق ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی به شمار می‌رود که میزان عایق سازی آن‌ها از پلی اورتان کمتر است.

انواع ورق پانل دیواری: 

 ورق های ساندویچ پانل از جنس فولاد مانند آلوزینک و گالوانیزه است.ورق های گالوانیزه به صورت ورق رویی،و زیرین تولید میشوند.که در این بخش به سه مورد از جنس ورق خواهیم پرداخت.

1_ورق گالوانیزه

ورق‌های رویه و زیره ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی، از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که یکی از آن‌ها گالوانیزه است. گالوانیزه مقاومت نسبتا بالایی دارد اما ایرادی که می‌توان به آن گرفت، این است که این ورق ضد زنگ نیست. همین ویژگی باعث شده است که ساندویچ پانل‌ گالوانیزه قیمت کمتری از دیگر ساندویچ پانل‌ها داشته باشند.

2_آلومینیوم

از دیگر ورق‌هایی که برای ساخت لایه رویه و زیره ساندویچ پانل‌ها از آن استفاده می‌شود، ورق آلومینیوم است. ورق آلومینیوم غیر قابل شستشو است. ساندویچ پانل با ورق آلومینیوم را می‌توان جزو ارزان‌ترین پانل‌ها دانست.

3_آلوزینک

اگر به دنبال یکی از بهترین ساندویچ پانل‌ها هستید، باید ساندویچ پانل با ورق آلوزینک را خریداری کنید. ورق‌های آلوزینک از سوی یک شرکت کره‌ای تولید می‌شوند و دارای گارانتی هستند. علاوه بر کیفیت بالای این ورق‌ها، گارانتی آن نیز تضمینی برای استفاده طولانی مدت از ساندویچ پانل دیواری با ورق آلوزینک است.

نتیجه گیری:

ساندویچ پانل دیواری نوعی متریال از پیش ساخته است.که برای پوشش دیواره های سازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.که از طرح های گوناگونی برخوردار است.که بسته به نوع هدف شما،میتوانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.همچنین ساندویچ پانل دیواری از نظر لایه‌ی میانی هم این ویژگی را دارد که شما بر اساس هدفی که دارید انتخاب کنید.جنس ورق بکار رفته در ساندویچ پانل هم تاثیر زیادی در ساندویچ پانل دیواری شما خواهد داشت. بدلیل اینکه هر کدام از جنس ورق ها دارای خصوصیات منحصر به فرد خودشان هستند.و شما باید درانتخاب جنس ورق و جنس لایه میانی ساندویچ پانل دیواری خود دقت کنید.

  پلی استایرن چیست؟

چند نمونه اجرای موفق ساندویچ پانل‌های دیواری در بخش‌های مختلفی از کشور عزیزمان ایران. کیفیت و کارایی ساندویچ پانل‌های آریا بارون خود را در پروژه‌های اجرا شده به نمایش می‌گذارند.

جنس لایه میانی ساندویچ پانل دیواری :این ترکیب عایق از جنس پلی اورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و پشم سنگ است. ترکیبات فوم عایق یا لایه میانی ساندویچ پانل دیواری سبک بوده و دیواره‌های سازه را در برار حرارت، صدا، نم و رطوبت عایق می‌کند. بسته به مکانی که قرار است ساندویچ پانل دیواری در آن استفاده شود، این ترکیب می‌تواند متفاوت باشد. به لایه میانی پنل‌های ساندویچی، هسته ساندویچ پانل نیز گفته می‌شود.

جنس لایه رویه و زیره در ساندویچ پانل دیواری: ورق‌های رویه و زیره ساندویچ پانل از جنس‌های آلومینیوم، آلوزینک و ورق گالوانیزه است. انتخاب ورق مناسب برای ساندویچ پانل نیز به محیطی که قرار است پنل ساندویچی در آن قرار بگیرد بستگی دارد. به عنوان مثال در مناطق پرباران و مرطوب برای پوشش دیواره‌ها و عایق سازی آن‌ها، از ورق آلومینیوم ضد رنگ برای ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟ ساندویچ پانل دیواری(Wall Sandwich Panel) برای پوشش دیواره‌های ساختمان تولید می‌شود که به صورت لایه‌ای(ساندویچی) تولید می‌شوند.

قیمت ساندویچ پانل دیواری ارزان چقدر است؟قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری به جنس ورق‌های آن و ترکیب لایه عایق و فوم تزریقی آن بستگی دارد. ساندویچ پانل دیواری با ورق آلومینیوم جزو ارزان‌ترین ساندویچ پانل‌ها است.

آیا ساندویچ پانل دیواری دست دوم بخریم؟برای کاهش هزینه‌های مربوط به عایق سازی دیواره‌ها با کمک ساندویچ پانل، می‌توانید ساندویچ پانل دیواری دست خریداری کنید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری چگونه محاسبه می‌شود؟ قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری با توجه به عوامل گوناگونی مانند نوع پانل، جنس لایه عایق و جنس ورق‌ها، ابعاد و کیفیت آن محاسبه می‌شود.

منابع:

 

Picture of چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.