ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی را می‌توان جایگزین متریال سنتی برای پوشش سقف سازه‌های مختلف کرد. از پانل‌های سقفی برای ساخت انواع سالن‌ها و سوله‌های صنعتی و ورزشی، ساخت سردخانه، کانکس و پوشش سقف ویلاها و ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌کنند. انواع ساندویچ پانل‌ سقفی دارای دو نوع گام دار و آردواز هستند. پانل‌های سقفی گام دار یا شادولاین با تعداد گام‌های متفاوت مانند 5 گام یا 3 گام تولید می‌شوند. از مزایای استفاده از این پوشش‌های پیش ساخته می‌توان به عایق برودتی و حرارتی، مقاوم در برابر رطوبت، سرما و گرما اشاره کرد.
انتخاب یک ساندویچ پانل سقفی مناسب به عوامل متعددی بستگی دارد. فاصله پروفیل‌های زیر سازی از یکدیگر، شیب سقف، ارتفاع و قاعده گام‌های ساندویچ پانل از جمله مواردی هستند که در تعیین پانل سقفی متناسب با نیاز پروژه تاثیرگذار هستند. در صورت خرید ساندویچ پانل از شرکت آریا بارون توس، می‌توانید از جدول بارگذاری مجاز برای انتخاب نوع ساندویچ پانل سقفی مناسب انتخاب کنید. لایه عایق ساندویچ پانل‌های سقفی می‌تواند از جنس پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ باشد. جنس لایه رویه و لایه زیره نیز از جنس ورق آلوزینک، گالوانیزه و ورق آلومینیوم است.
برای اجرای ساندویچ پانل سقفی، ابتدا باید زیر سازی ساندویچ پانل (اسکلت ساندویچ پانل) با کمک پروفیل‌ها و پیچ‌ مخصوص ساندویچ پانل صورت بگیرد. فرآیند نصب ساندویچ پانل ساده است اما باید توسط متخصص نصب ساندویچ پانل این کار صورت بگیرد. مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل سقفی با توجه به درخواست مشتری تولید می‌شود. برای اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل سقفی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با شرکت تولید کننده ساندویچ پانل سقفی آریا بارون تماس بگیرید.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل نوعی متریال ساختمانی نوین به شمار می‌رود. این متریال از دو لایه ورق که میان آن‌ها فوم عایق تزریق شده است ساخته می‌شود و برای پوشش سقف و دیواره‌ها به کار می‌رود. ساندویچ پانل سقفی و دیواری بسیار سبک بوده و استفاده از آن‌ها به جای مصالح سنگین ساختمانی نیز توجیه اقتصادی دارد. از وظیفه اصلی ساندویچ پانل‌های سقفی، عایق سازی سقف سازه نسبت به حرارت، صوت، رطوبت، گرما و سرما است.

اما ساندویچ پانل‌ها که با نام مصالح پیش ساخته نیز شناخته می‌شوند یک وظیفه مهم دیگر دارند و آن کاهش بار تحمیلی به سازه است. هر چه بار تحمیلی که از سوی مصالح و آهن آلات به ساختمان‌ها وارد می‌شود کاهش یابد، دوام و مقاومت سازه افزایش پیدا خواهد کرد. از همین‌رو همواره توصیه می‌شود به جای استفاده از آجر و آهن آلات سنگین، از مصالح پیش ساخته مانند ساندویچ پانل سقفی و دیواری استفاده کنید.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی

استفاده از ساندویچ پانل‌ها مزایای زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت ساندویچ پانل سقفی نسبت به مصالح سنتی ساختمانی، وزن سبک، جابه‌جایی آسان‌تر و نصب آسان آن‌ها است. از دیگر مزایای این متریال می‌توان به عایق برودتی و حرارتی، عایق صوتی و مقاوم بودن آن‌ها در برابر رطوبت اشاره کرد. این ویژگی‌ها سبب شده است که بتوانید از ساندویچ پانل‌ها در هر شرایط آب و هوایی و در هر اقلیمی استفاده کنید. فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی ساده بوده و این موضوع در کاهش زمان پروژه‌های ساختمانی تاثیرگذار است.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی
تماس با ما

جهت اطلاع از شرایط بازدید نمایشگاه آریا باورن توس با ما تماس حاصل فرمایید.

چرا ساندویچ پانل‌های سقفی برند آریا بارون توس؟
ساندویچ پانل سقفی چیست؟
برخی پروژه‌های ساندویچ پانل سقفی

تنها برخی از پروژه‌های اجرا شده ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری برند آریا بارون را نظاره‌گر باشید. کیفیت با شما صحبت می‌کند!

انواع ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی به دو صورت گام‌دار و ذوزنقه‌ای تولید می‌شوند. به‌طور کلی ساندویچ پانل‌های سقفی را می‌توان به دو دسته ساندویچ پانل‌های سقفی شادولاین و پانل‌های آردواز تقسیم بندی کرد. موضوعی که حین خرید ساندویچ پانل سقفی باید به آن توجه داشته باشید این است که ساندویچ پانل‌های سقفی باید حداکثر فشار بار زنده و بار مرده وارده بر سقف را تحمل کنند.

اما محاسبه این بار چگونه صورت می‌گیرد؟ برای انتخاب یک پانل ساندویچی مناسب از میان انواع ساندویچ پانل سقفی، باید با توجه به فاصله پروفیل‌های زیر سازی ساندویچ پانل از یک دیگر، میزان شیب سقف و نوع پروفیل ورق رویه ساندویچ پانل، پانل مناسب را انتخاب کرد. در واقع خرید ساندویچ پانل مناسب برای سقف باید با توجه به این 3 فاکتور صورت گیرد.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟
جنس لایه عایق و ورقه‌های پانل سقفی
جنس لایه عایق و ورقه‌های پانل سقفی

همان‌طور که می‌دانید لایه عایق ساندویچ پانل‌ها می‌تواند از جنس فوم‌های تزریقی مانند پلی یورتان و پلی استایرن یا عایق پشم سنگ باشد. انتخاب مناسب‌ترین لایه عایق به نوع پروژه و کاربرد ساندویچ پانل سقفی بستگی دارد. به‌طور کلی موارد استفاده از پانل‌های سقفی شامل موارد زیر می‌شود:

  • پوشش سقف سالن‌ها و سوله‌های صنعتی
  • ساخت سوله ورزشی
  • استفاده در ساخت کانکس‌های پیش ساخته
  • پوشش سقف ویلاها و ساختمان‌های مسکونی
  • ساخت کلین روم یا اتاق تمیز
  • ساخت سردخانه یا گرم‌خانه

 

هدف استفاده از ساندویچ پانل سقفی، تا حدود زیادی تعیین کننده نوع لایه عایق آن است. به عنوان مثال در گذشته برای ساخت سوله‌ها یا سردخانه‌ها از عایق پشم سنگ استفاده می‌شد اما با پیشرفت تکنولوژی، فوم‌های تزریقی مانند پلی استایرن بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. قیمت هر یک از این لایه‌های عایق با توجه به میزان عایق سازی آن‌ها متفاوت است. پلی اورتان به دلیل خاصیت عایق پذیری بالایی که دارد جزو عایق‌های گران قیمت به شمار می‌رود.
جنس لایه رویه و زیره ساندویچ پانل سقفی نیز می‌تواند از ورق گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم باشد. از آنجایی که سقف باید وزن سازه را تحمل کند و دائما در معرض آسیب‌های فیزیکی و صدمات فرسایشی قرار دارد، انتخاب ورق مناسب و مقاوم برای پانل سقفی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جنس ورقه‌های پانل سقفی
نظرات برخی از مشتریان ما

خدمات و محصولات تولیدی برند آریا بارون توس را فقط با نمونه کارها و رضایت مشتریانمان بسنجید!

قبل از نصب پانل‌های سقفی باید زیر سازی ساندویچ پانل صورت بگیرد. برای انتخاب پروفیل مناسب برای اسکلت ساندویچ باید به ساختار اصلی روی سقف و فاصله میان تکیه‌گاه‌های اصلی توجه داشت. فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی اگر توسط متخصص این کار صورت بگیرد، فرایندی راحت و کم هزینه است. پس از زیر سازی، برای نصب ساندویچ پانل ابتدا پانل‌ها بر روی پرلین‌های موجود بر روی سقف قرار می‌گیرند.

برای نصب این پانل‌ها، به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی، از یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده می‌کنند. برای نصب ساندویچ پانل‌های سقفی از پیچ‌ها، چسب و ابزار مخصوصی استفاده می‌شود که یکی از پرکاربردترین آن‌ها، پیچ سرمته گالوانیزه است. از نکات مهم در اجرای ساندویچ پانل‌های سقف، قرار دادن آن‌ها به صورت اورلپ است؛ این کار برای آبندی ساندویچ پانل و جلوگیری از نفوذ آب به سقف صورت می‌گیرد.

ساندویچ پانل‌های سقفی معمولا با عرض 1 متر تولید می‌شوند. ضخامت آن‌ها متغیر است و طول ساندویچ پانل نیز بر حسب نیاز و درخواست مشتری تولید می‌شود. بطور کلی می‌توان گفت ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری در اندازه و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند؛ چراکه کاربرد و موارد استفاده از آن‎ها بر حسب نوع پروژه متغیر است. ضخامت لایه بیرونی ساندویچ پانل‌ها نیز در انواع سقفی و دیواری آن متفاوت است. با خرید از آریا بارون توس، می‌توانید از کارشناسان ما مشاوره گرفته و ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل را متناسب با نیاز پروژه و سازه انتخاب کنید.

شرکت آریا بارون توس برای اولین بار در ایران اقدام به تولید 5 نوع ساندویچ پانل سقفی شادولاین با پروفیل‌های گوناگون کرده است. هر یک از این پروفیل‌ها توسط کارشناسان باتجربه این شرکت و با کمک گرفتن از نرم افزارهای روز دنیا طراحی شده‌اند. ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس را می‌توانید با نام‌های ساندویچ پانل نروژ، ترک، آلمان، اسپانیا و ایتالیا خریداری کنید.

برای سهولت در انتخاب ساندویچ پانل مناسب، شرکت آریا بارون توس امکانی را برای خریداران خود فراهم کرده است. شما می‌توانید از دستگاه بارگذاری مجاز به صورت رایگان برای آزمایش تحمل بار پانل‌های گوناگون استفاده کنید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟ ساندویچ پانل‌ها دارای انواع مختلفی هستند که در ابعاد و اندازه‌های متغیری تولید می‌شوند. علاوه بر ابعاد هزینه یک متر مربع ساندویچ پانل به عوامل متعدد دیگری نیز بستگی دارد. نوع لایه عایق و ضخامت آن، نوع ورق‌های لایه رویه و زیره، کیفیت ساندویچ پانل و استحکام آن همگی بر نرخ ساندویچ پانل سقفی تاثیرگذار است.

نصب راحت ساندویچ پانل‌ها، امکان باز و بسته کردن آن‌ها و استفاده مجدد را فراهم می‌کند. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید اقدام به خرید ساندویچ پانل سقفی دست دوم کنید. باتوجه به عدم ثبات قیمت متریال ساختمانی در بازار، برای اطلاع از قیمت روز انواع ساندویچ پانل سقفی از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

بهترین راهکار انتخاب مناسب‌ترین نوع ساندویچ پانل سقفی، استفاده از جدول بارگذاری مجاز است. جدول بارگذاری برای هر یک از انواع ساندویچ پانل با نرم افزارهای طراحی محاسبه شده است. در دستگاه بارگذاری ابتدا فاصله zها یا هر پروفیل دیگری که برای زیر سازی استفاده می‌شود تنظیم شده و شیب مناسب هم تعیین می‌شود. سرانجام با کمک این جدول و دستگاه می‌توانید مناسب‌ترین نوع پانل ساندویچی سقفی را انتخاب کنید.

کمی پیش به انواع پانل‌های سقفی و 3 فاکتور مهم در انتخاب یک پانل مناسب اشاره کردیم. اما کارشناسان و مهندسین ساختمانی چگونه یک پانل سقفی را متناسب با پروژه انتخاب می‌کنند؟ سقف سازه باید فشار سازه را تحمل کند از همین‌رو انتخاب نوع ساندویچ پانل سقفی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین باتوجه به سختی پروژه و وزن کلی سازه، نحوه زیر سازی ساندویچ پانل و نوع پروفیل‌هایی که برای اسکلت ساندویچ پانل نیاز است تعیین می‌شود.

اگر قصد خرید ساندویچ پانل دارید باید بدانید که پانل‌های سقفی شادولاین نیز دارای انواع مختلفی است. بطور مثال سقفی حدود 20% شیب دارد و پروفیل‌های z برای زیر سازی ساندویچ پانل در فاصله 1 متری از یکدیگر قرار گرفته‌اند. در این صورت کارشناس باید تصمیم بگیرد که ساندویچ پانل ذوزنقه‌ای بهتر است چند گام داشته باشد و ارتفاع و قاعده این گام‌‎ها چند میلی‌متر باشد که در عین تحمیل نکردن وزن زیادی به سازه، پانل‌های سقف مقاومت و تحمل فشار کافی را داشته باشند.

ساندویچ پانل‌های دست دوم قیمت کمتری داشته و مقرون به صرفه هستند. برای خرید تماس بگیرید.

ساندویچ پانل‌ها انواع مختلفی دارند. برای دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت آریا بارون توس با ما در تماس باشید.

برای خرید ساندویچ پانل سقفی شرکت آریا بارون توس می‌توانید به صورت مستقیم از طریق سایت سفارش خود را ثبت کنید و از قسمت پیگیری سفارشات، سفارش‌های خود را پیگیری کنید.

از بخش گالری فیم و عکس سایت آریا بارون توس می‌توانید عکس انواع ساندویچ پانل‌ها را مشاهده کنید.