چه زمانی از ساندویچ پانل پلی یورتان استفاده می‌کنیم؟ برند آریا بارون توس تولید کننده فرآورده‌های نوین ساختمانی و انواع محصولاتی مانند ساندویچ پانل‌های سقفی، ساندویچ پانل دیواری، سردخانه‌ای و کلین روم را با عایق پلی یورتان یا پشم سنگ و پلی استایرن، انواع کانکس‌ها، سرویس‌های بهداشتی، ساختمان‌های پیش ساخته، کانال‌های پیش عایق شده، قطعات پلی استایرن و درب‌های سردخانه ای و گرم خانه‌ای را طراحی و تولید می‌کند. از مهم ترین ویژگی محصولات تولید شده برند آریا بارون توس را می‌توان اسحتکام بالا و همچنین کیفیت عالی در ساخت در نظر گرفت.

ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل‌ها یک ساختار مرکب، سبک و سه لایه است و به علت چند لایه بودن ساندویچ پانل نام دارد. ساندویچ پانل پلی یورتان یکی از سازه‌های پیش ساخته کارخانه آریا بارون توس است که به آن پانل پیش ساخته کمپوزیت هم گفته می‌شود. این سازه طی سال‌ها و با توجه به بروز شدن امکانات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در جوامع امروزی تغییرات زیادی در ساخت و ساز جهت بهره وری بیشتر از انرژی و مکان ایجاد می‌شود که در مقایسه با روش‌های دیگر بسیار قابل توجه است.

 این تغییرات در ساخت وساز و بهره برداری بهینه تاثیر زیادی داشته است. ساندویچ پانل‌های آریا بارون توس قابلیت‌های فوق العاده‌ای دارند. مقاومت یک ساختار ساندویچی بیشتر از تک تک جزء آن است و نکته قابل توجه این است که سرعت ساخت و ساز بسیار بالا است. آریا بارون توس ساندویچ پانل‌ها را با عایق‌های (پلی اورتان، پشم سنگ، پلی استایرن و پشم شیشه تولید می‌کند.

ساندویچ پانل پلی یورتان چیست؟

ترکیب دو ماده ایزوسیانات و پلیمری پلی یول، ساندویچ پانل پلی یورتان را تشکیل می‌دهد. هسته میانی سختی بین دو ورق فلزی که از خوردگی و زنگ زنگ زدگی جلوگیری می‌کند، در ساندویچ پانل‌ها وجود دارد و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تغییر‌هایی که ممکن است در خواص عایق، برای کاربرد‌های مختلف  ایجاد شود به این گونه است: حالت ارتجاعی و لاستیکی یا همان الاستومتری، به وجود آوردن پوشش ضد خوردگی و تبدیل شدن به فوم سخت  به عنوان عایق عالی.

یک دانشمند آلمانی به نام اوتو بایر توانست برای اولین بار ماده شیمیایی پلی یورتان را در سال 1973 کشف کند. ساندویچ پانل پلی یورتان به صورت فوم تولید و تزریق می‌شود. این نوع ساندویچ پانل جزء مشتقات نفتی و از خانواده پلیمر‌ها به شمار می‌آید و از تنوع زیادی برخوردار است.

ساندویچ پانل‌های پلی یورتان به چند روش تولید می‌شوند؟

ساندویچ پانل‌های پلی یورتان آریا بارون توس به دو روش پیوسته و ناپیوسته تولید می‌شوند. ساندویچ پانل‌ها از دو لایه ورق تشکیل می‌شوند که یک عایق میانی را می‌پوشاند. عایق این نوع ساندویچ پانل‌ها از جنس پلی اورتان است که عایق صوتی حرارتی خوبی است. در انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری هم از این نوع عایق استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌های پلی یورتان به چند روش تولید می‌شوند؟

1.تولید ساندویچ پانل پلی یورتان به روش پیوسته (Continuous)

در این روش اجزای مختلف ساندویچ پانل را از یک طرف وارد دستگاه می‌کنند و از طرف دیگر آماده و برش داده شده در اندازه‌هایی که انتخاب شده است خارج می‌شود‌. اجزای مختلف همان مواد اولیه‌ای است که در تولید ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شوند. این مواد عبارتند از: رول ورق گالوانیزه، فوم پلی یورتان یا پلی استایرن و چسب. در روش کانتینیوز یا پیوسته از دستگاه‌های کانتینیوز پلی یورتان و کانتینیوز پلی استایرن استفاده می‌شود.

2.تولید به روش ناپیوسته (Discontinuous)

تولید در این روش به صورت مرحله به مرحله و جدا انجام می‌شود. در روش ممتد توضیح دادیم که اجزا از یک طرف وارد دستگاه شده و محصول آماده شده از طرف دیگر خارج می‌شود. اما در روش ناپیوسته هرقسمت به صورت جداگانه تولید می‌شود و در نهایت باهم محصول نهایی را تحویل می‌دهد. اگر بخواهیم به طور واضح‌تر بگوئیم این گونه است که خطوط تولید، جدا از هم هستند و هر عملیات در یک ایستگاه انجام شده و پس از آن به ایستگاه بعدی انتقال داده می‌شود.

در روش پیوسته و ناپیوسته تفاوتی وجود دارد که به آن اشاره می‌کنیم.

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان پلی استایرن در چیست؟

ساختار ساندویچ پانل‌های پلی استایرن نسبت به ساندویچ پانل‌های پلی اورتان خیلی ضعیف‌تر است. همچین پلی استایرن‌ها مقاومت کمتری در برابر آتش نسبت به پلی اورتان‌ها دارند.

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان پلی استایرن در چیست؟

ولی با بیشتر شدن ضخامت، مقاومتشان در برابر حریق بالا خواهد رفت. پلی استایرن‌ها از عایق حرارتی ضعیف‌تری نسبت به پلی اورتان‌ها برخورداراند. به همین دلیل برای مکان‌هایی که نیاز است از ورود هوا جلوگیری شود مناسب نیستند. اما پلی اورتان‌ها به دلیل بسته بودن بیشتر خلل و فرج، عایق حرارتی بسیار  خوبی است.

انواع ساندویچ پانل‌های پلی یورتان

ساندویچ پانل‌ها بر اساس کاربردی که دارند به دو نوع ساندویچ پانل‌های سقفی و ساندویچ پانل‌های دیواری تقسیم می‌شوند. هریک از این گروه‌ها با کمک ماشین آلات مدرن و C.N.C از تنوع بسیاری برخورداراند. ساندویچ پانل‌های سقفی 107 سانتیمتر عرض و کاردهی 100 سانتیمتر به صورت پنج گام در ضخامت‌های 2 الی 6 سانت تولید می‌گردند. و ساندویچ پانل‌های دیواری با عرض 102 سانتیمتر و کاردهی مفید 100 سانتیمتر به صورت ریلی در ضخانت‌های 3 الی 15 سانتیمتر تولید می‌شوند.

مزیت‌های ساندویچ پانل پلی یورتان

 معایب استفاده از ساندویچ پانل‌های پلی یورتان

ساندویج پانل‌های پلی یورتان در چه مواردی کاربرد دارند؟

ساندویچ پانل‌هایی که عایق آن‌ها از فوم پلی اورتان است و به دلیل ویژگی‌های مثبتی که دارد در محیط‌های ایزوله و استرلیزه کاربرد زیادی دارد. در کلین روم، کانکس مسکونی و صنایع مختلف استفاده می‌شوند. این نوع از ساندویچ پانل‌ها در ساختمان‌ها برای جلوگیری از هدرروی انرژی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. عایق‌های آریا بارون توس بیشترین کاربرد را در ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی، سالن‌های ورزشی، سالن کارخانه‌ها، سوله‌های صنعتی و ویلا‌های پیش ساخته دارد.

چه عواملی بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پلی اورتان تاثیر گذار است؟

کیفیت تک تک این اجزا در کنار خط تولید ساندویچ پانل در کیفیت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد. یکی از نکاتی که در تضمین کیفیت ساندویچ پانل موثر است انتخاب برند تولید کننده این نوع ساندویچ پانل‌ها است.

چه عواملی بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پلی اورتان تاثیر گذار است؟

آریا بارون توس با به بکار گیری مواد اولیه با کیفیت در خط تولید این تضمین را به خریدار می‌دهد و رضایت مشتری را به همراه دارد.

1.کیفیت لایه رویه و لایه زیره آن

جنس لایه رویه و زیره را با توجه به کاربردی که دارد از استنلس استیل، مس، آلومینیوم P.V.C فابرگلاس، گالوانیزه یا آلوزینک پیش رنگ شده ساخته می‌شود. قابل ذکر است که در بین مواردی که گفته شد گالوانیزه و آلوزینک گسترده تر از بقیه  هستند.

2.کیفیت فوم پلی اورتان که مورد استفاده قرار می‌گیرد

از ترکیب ایزو سیانات، پلیول، و چند نوع ماده افزودنی دیگر همراه با کاتالیزورها، فوم پلی اورتان بدست می‌آید. کیفیتی که مواد اولیه دارند تاثیر مستقیم و زیادی بر روی کیفیت فوم پلی اورتان ساندویچ پانل‌ها دارند. پلی یورتان (pu) نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی هستند.

3.کیفیت ماشین‌های خطوط تولید

ماشین‌های موجود در خط تولید فوم پلی اورتان از دانش فنی بالایی برخورداراند. به طوری که برخی از کشور‌های اروپایی هم در زمینه تولید این ماشین‌ها فعالیت می‌کنند اما هنوز تنوانسته‌اند به تمام ریزه کاری‌های این صنعت دست پیدا کنند. به عقیده گروه آریا بارون توس دلیل گران بودن ماشین‌های تولیدی برند‌های درجه 1 اروپایی، کیفیت بالای آن‌ها است و بر همین اساس سال‌ها قبل با ماشین‌های فوم پلی اورتان شرکت O.M.S ایتالیا فعالیت خود را آغاز کرده است.

4.نیرو‌های متخصص و دوره دیده با دانش فنی روز

شرط لازم برای اینکه بتوان از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه خوب بهره برداری بهینه‌ای کرد، حضور نیروی‌های ماهر در چرخه تولید است که از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشند. آریا بارون توس برای نیرو‌های تولیدی کارخانه زمان مناسبی را برای شرکت در دوره‌ها و سمینار‌های آموزشی خارجی و داخلی اختصاص داده است تا گردانندگان و نیرو‌ها بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن و پیچیده، کالایی با کیفیت و ماندگار پدید آورند.

قیمت ساندویچ پانل پلی یورتان

 قیمت این نوع ساندویچ پانل‌ها بر اساس موارد مختلف متفاوت است. برای اطلاع  و راهنمایی بیشتر از قیمت و انواع ساندویچ پانل و کاربرد‌های مختلف آن می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.