پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

پیچ مناسب ساندویچ پانل

برای نصب ساندویچ پانل‌ها از پیچ‌ها و ابزارهای مخصوصی استفاده می‌شود. اگر نصب ساندویچ پانل و زیرسازی آن را به یک تیم کاربلد و حرفه‌ای بسپارید، نیازی نیست تمامی ابزارآلات، متعلقات و چسب‌ها را خریداری کنید. متخصصین نصب و اجرای ساندویچ پانل، می‌توانند اصول نصب و زیرسازی را به درستی پیاده سازی کنند. پیچ‌های سرمته واشر دار گالوانیزه و پیچ آلن سر عدسی دو مورد از مهم‌ترین پیچ‌هایی هستند که برای نصب انواع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی باید از آن‌ها بهره گرفت.

پیچ مخصوص ساندویچ پانل

پیچ‌های واشر دار بسته به طولی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این پیچ‌ها، آب بندی ساندویچ پانل است. به عبارتی واشری که در قسمت ابتدایی این پیچ تعبیه شده است، وظیفه دارد با پر کردن قسمت‌های سوارخ شده آن‌ را آب بندی کند. برای باز و بست کردن این پیچ به آچار مخصوصی نیاز خواهید داشت که در طول متن به آن اشاره کرده‌ایم.

دیگر پیچ مخصوص ساندویچ پانل، پیچ عدسی است که به آن پیچ آلن نیز گفته می‌شود. استفاده از پیچ عدسی تنش وارد شده به ساندویچ پانل را کم کرده و مقاومت آن را افزایش می‌دهد. برای نصب ساندویچ پانل‌ها با کمک پیچ عدسی، به تعداد کمتری پیچ نیاز است در نتیجه سوراخ‌های کمتری حین نصب بر روی بدنه ایجاد می‌شود.

انواع پیچ مخصوص ساندویچ پانل

برای نصب و پیاده سازی انواع ساندویچ پانل‌ها از پیچ و تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که نصاب ساندویچ پانل، از پیچ‌ها و چسب‌های مختلفی برای این کار استفاده می‌کند. آشنایی با انواع این پیچ‌ها، فرآیند نصب و اجرای ساندویچ پانل را بسیار ساده‌تر می‌کند.

  ساندویچ پانل کانکس | ساخت کانکس با ساندویچ پانل

 هنگام خرید هرگونه ساندویچ پانل، تمامی اطلاعات لازم راجع‌به نحوه نصب و چگونگی اتصال آن‌ها به یک دیگر به خریدار داده می‌شود اما بد نیست اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید. در ادامه به انواع پیچ مخصوص ساندویچ پانل که در هنگام نصب مورد نیاز هستند اشاره خواهیم کرد.

پیچ سرمته واشردار گالوانیزه

یکی از رایج‌ترین پیچ‌هایی که برای نصب ساندویچ پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، پیچ‌های سرمته هستند. ابتدای این پیچ‌ها به شکل شش ضلعی است. برای باز و بسته کردن این پیچ باید از آچار بکس نمره 10 استفاده کنید.

پیچ سرمته واشردار گالوانیزه پیچ‌های سرمته گالوانیزه بسته به طولشان به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • پیچ سرمته 2 اینچی
  • پیچ سرمته 3 اینچی
  • پیچ سرمته 4 اینچی
  • پیچ سرمته 5 اینچی
  • پیچ سرمته 6 اینچی

پیچ‌های سرمته دارای چند بخش هستند.

واشر پیچ سرمته گالوانیزه

اولین بخش این پیچ، واشر آن است که زیر قسمت شش ضلعی قرار گرفته است. استفاده از واشر در این پیچ‌ها به دلیل پر کردن قسمت سوراخ شده در بدنه ساندویچ پانل‌ها است. به عبارتی واشر با پر کردن قسمت‌های سوراخ شده، ساندویچ پانل را آب بندی کرده تا از نفوذ آب و رطوبت به آن جلوگیری کند. دلیل دیگر استفاده از واشر در ساختار این پیچ مخصوص ساندویچ پانل، افزایش اصطکاک میان واشر و مهره و جلوگیری کردن از باز شدن مهره است.

قسمت رزوه دار پیچ

یکی دیگر از قسمت‌های پیچ واشر دار گالوانیزه، قسمت رزوه دار آن است. این بخش در قسمت انتهایی این پیچ قرار گرفته است. این بخش ساختاری مشابه با مته دارد که قادر است ساندویچ پانل و پروفیلی که برای زیرسازی و نصب ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود را سوراخ کند.

  ساندویچ پانل صنعتی

پیچ سر عدسی

یکی دیگر از انواع پیچ مخصوص ساندویچ پانل، پیچ عدسی است. با تعداد کمتری از این پیچ‌ها می‌توانید به استحکام و دوام مورد نظر دست یابید. بنابراین این یک مزیت برای این دسته از پیچ‌ها به شمار می‌رود که هزینه‌های جانبی را نیز کاهش می‌دهد. علاوه بر کاهش هزینه، نیاز به تعداد پیچ کمتر به معنای ایجاد شدن سوراخ‌های کمتر بر روی بدنه ساندویچ پانل‎ها است. هرچه سوراخ‌هایی که بر روی بدنه ساندویچ پانل‌ها ایجاد می‌شود کمتر باشد، مقاومت آن بیشتر می‌شود.

قسمت ابتدایی این پیچ‌ها نیز مانند پیچ‌های سرمته گالوانیزه ساختاری شش ضلعی دارد. برای باز و بسته کردن این پیچ‌ها از آچار آلن استفاده می‌کنند از همین جهت گاهی این پیچ‌ها، با نام پیچ آلن نیز شناخته می‌شوند.

آنچه در این مقاله بیان شد

ما در این مقال از سری مقالات تخصصی ساندویچ پانل سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با پیچ مخصوص ساندویچ پانل به شما همراهان گرامی ارائه دهیم. ساندویچ پانل‌ها را می‌توان بر اساس دو دسته پیچ، پیچ سرمته واشردار گالوانیزه و پیچ آلن سر عدسی به محل مورد نظر متصل کرد.

پیچ ساندویچ پانل

هر کدام از این پیچ‌ها دارای ویژگی خاصی است که در طول این مقاله به بیان ویژگی آن پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوع‌های ساندویچ پانل پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع ساندویچ پانل را مطالعه کنید.

قیمت پیچ مخصوص ساندویچ پانل چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت پیچ‌‎های مخصوصی که برای نصب انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرند  با شماره‌های درج شده در وب سایت چیلان تماس بگیرید.

  قیمت و خرید ساندویچ پانل دیواری (پنل دیوار)
کدام یک از پیچ‌های نصب ساندویچ پانل بهتر است؟

پیچ‌های سرمته واشر دار گالوانیزه به دلیل داشتن واشر، از اصطکاک میان مهره و قطعه جلوگیری می‌کنند. اما در حالت کلی نوع و شرکت اجرا کننده ساندویچ پانل نقش بسیار زیادی در انتخاب نوع پیچ دارد.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب ساندویچ پانل کدام است؟

برای نصب انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری ابزار، پیچ و چسب‌های مخصوصی مورد نیاز است.

Picture of چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.