پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل ضد صوت (پانل پانچ شده)

ساندویچ پانل ضد صوت

ساندویچ پانل ضدصوت یا پانچ شده را می‌توان از برترین مواد مصرفی دانست که در صنایع هوایی بیشترین کاربرد را دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. توانایی ساندویچ پانل‌های پانچ شده این است که می‌توانند صداهایی که فرکانسی بالاتر 125 دسی‌بل را دارند به راحتی خنثی و دفع کنند. این امر را می‌توان به عنوان ویژگی اصلی این نوع ساندویچ پانل‌ها بر شمرد. در ادامه به چگونگی خنثی کردن صداهای موجود به وسیله ساندویچ پانل‌های پانچ شده و نحوه شکل گیری عایق ساندویچ پانل‌ها خواهیم پرداخت.

میزان انتقال صوت در ساندویچ پانل‌ها متفاوت است و برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در ساندویچ پانل‌های ضد صوت از فوم پشم سنگ به دلیل قدرت جذب صوت و ورق گالوانیزه به علت داشتن گیرایی بالا استفاده و پس از آن تولید می‌شود. در واقع نحوه عملکرد آن به این گونه است که ساندویچ پانل‌های پانچ شده باعث کشتن صدا در لایه‌های میانی خود می‌شوند عبور صدا را تا حدی غیرممکن می‌سازند.

وجود این دو ویژگی طبیعی که در مواد تشکیل دهنده وجود دارد باعث شده است یک مکانیزم طبیعی برای خنثی کردن صوت شکل بگیرد. نکته مهم این است که از دو ورق گالوانیزه‌ای که به کار رفته است یکی سطحی صاف و دیگری پانچ یا سوراخ شده است. به این گونه که در مرحله اول صدا از ورق گالوانیزه پانچ شده که لایه اول است عبور کرده و به پشم سنگ می‌رسد. در این مرحله صوت به صورت کامل توسط لایه عایق دریافت می‌شود و موجب دفع آن می‌شود. در صورتی که صدا خیلی کم یا از برد زیادی برخوردار باشد از این لایه عبور می‌کند و برخورد آن به لایه دوم که ورق گالوانیزه سالم است شکل می‌گیرد و پس از آن دوباره به طرف لایه پشم سنگ باز می‌گردد. در این صورت صوت به طور کامل از بین می‌رود و وارد شدن و خارج شدن صدا از آن غیرممکن می‌شود.

  سفارش و خرید انواع ساندویچ پانل آلومینیومی

ساندویچ پانل ضد صوت چیست؟

ساندویچ پانل ضد صوت یک نوع مصالح ساختمانی است که از دو لایه صفحه فلزی یا آلومینیومی بین یک لایه مواد مانند سیمان فیبری ، پلی استایرن یا پلی اورتان ساخته شده است. این الگوی ساختاری از پانل های زیادی تشکیل شده است که می‌تواند توسط تهیه کنندگان مختلف با انواع مختلفی از مواد تهیه شود.

انواع ساندویچ پانل ضد صوت کدام‌اند؟

ساندویچ پانل‌ دیواری و ساندویچ پانل‌ سقفی از انواع ساندویچ پانل‌های ضد صوت یا پانچ شده هستند که تولید و به بازار عرضه می‌شوند. علاوه بر این هرکدام از آن‌ها متناسب با کاربردی که دارند در دسته بندی‌های خاص خود قرار دارند.

آیا ساندویچ پانل ها عایق صدا هستند؟

ساندویچ پانل های آکوستیک پانل های خود نگهدار با خاصیت عایق صدا و جذب صدا عالی هستند که برای ساخت دیوارهای صوتی، دیوارهای جداکننده، دیوارپوش های صنعتی و محوطه بسیار مناسب هستند.

ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های پانچ شده

لازم است قبل از اینکه اقدام به خرید ساندویچ پانل ضد صوت کنید برای استفاده از آن از ویژگی‌هایی که دارد آگاهی لازم را کسب کنید. ساندویچ پانل‌های پانچ شده برتری‌هایی نیز دارند که در ادامه به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کینم.

  • در برابر نور خورشید مقاومند.
  • قابلیت حمل و نقل آسان دارد.
  • سرعت بالایی در نصب و اجرا دارد.
  • صدایی به محیط اطراف منتقل نمی‌شود.
  • جایگزین خوبی برای دیوارهای بتنی و آجری است.
  • دوام بالایی در برابر حرارت، برودت و رانش زمین دارد.
  • در برابر پوسیدگی، خوردگی، نفوذ و تجمع میکروب‌ها مقاوم است.

کاربرد ساندویچ پانل‌های ضد صوت

این نوع ساندویچ پانل‌ها به دلیل اینکه در جذب سروصدا به خوبی عمل می‌کنند در مکان‌هایی که سروصدا در آن بیشتر از مکان‌های دیگر است کاربرد بسیاری دارد. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده ساندویچ پانل‌های ضد صوت در قطار، پوشش دیوار بال گرد و کابین هواپیما اشاره کرد که بیشترین کاربرد را دارد و میزان صدای موتور را کاهش می‌دهد. لازم به ذکر است که نوع ساختار این ساندویچ پانل‌های پانچ شده حین استفاده در مواردی که گفته شد متفاوت است.

  بهترین ساندویچ پانل پشم سنگ ایران

 همچنین در مکان‌های دیگری مانند کارگاه‌های ساختمان سازی، مجموعه‌های ورزشی یا ورزشگاه‌ها، سالن‌های سینما و تئاتر، لابراتورهای ضبط صدا، کارگاه‌های صنعتی، سالن‌های کنفرانس، سالن‌های خبری و مطبوعاتی، کارخانه‌جات و موارد این چنینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مشخصات فنی ساندویچ پانل‌های عایق صدا

امکان سفارش آن برای خریدار در ابعاد متنوع وجود دارد. ساندویچ پانل‌های سقفی ضد صوت در عرض 100 سانتی‌متر و طول 15 متر ساخته می‌شوند. همچنین ساندویچ پانل‌های دیواری ضد صوت در عرض 100 سانتی‌متر و ضخانت 30 الی 150 میلیمتر و اندازه طولی که با سفارش مشتری تناسب داشته باشد تولید می‌شوند.

بیشتر بدانید : ساندویچ پانل استیل

ساندویچ پانل ضد صوت کامپوزیتی

پانل کامپوزیتی نوع دیگری از ساندویچ پانل ضد صوت است؛ ساندویچ پانل کامپوزیتی علاوه بر وزن سبک قیمت مناسب‌تری نیز دارد. پوشش آن در لایه اول و دوم فیبر است و محدوه آن توخالی است. الیاف شیشه‌ای به عنوان پوشش پوسته کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد و شکل کامپوزیت جامد پیدا می‌کند و در نتیجه باعث پایین آمدن هزینه آن می‌شود.

لایه فیبری با هسته تو خالی قابلیت این را دارد که سروصدا را جذب کند. همچنین وزن سبک‌تر، توان بالا و سفتی قابل توجه‌ای به پانل می‌دهد. این نوع پانل‌ها به دلیل داشتن عایق صوتی بالا در مواردی مانند هلیکوپتر کاربرد بسیار دارد. همچنین به جهت محافظت بهتر در برابر صداهای مزاحم می‌توان در آن از الیاف خالص که تقریباً 95 درصد به بالا از سروصدا می‌کاهد استفاده کرد.

مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل پانچ شده

ساندویچ پانل پانچ شده نسل جدیدی از مصالح هستند که کارشان خنثی کردن صداهای مختلف و مزاحم است. مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل‌های پانچ شده پشم سنگ است و از سه لایه شکل گرفته است. داخل ساندویچ پانل‌های ضد صوت پشم سنگ با دانسیته 120 یا 80 قرار می‌گیرد. همچنین از ورق گالوانیزه پانچ شده یا سوراخ دار در لایه بیرونی آن استفاده می‌کنند.

  ساندویچ پانل سردخانه چیست و انواع پانل های سردخانه ای

بیشتر بدانید : آلوزنیک چیست؟

قیمت ساندویچ پانل ضدصوت چگونه محاسبه می‌شود؟

میزان متراژ، نوع و ضخامت عایق و لایه میانی که در این نوع از ساندویچ پانل‌های ضد صوت مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم و در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. با توجه به اینکه ابعاد و اندازه‌های مد نظر خریداران متفاوت است هزینه ثابتی وجود نخواهد داشت. بنابراین با توجه به موارد نام برده قیمت ساندویچ پانل‌های ضد صوت را می‌توان نسبت به دیگری متفاوت‌تر در نظر گرفت. معمولاً هزینه ثابتی برای آن مشخص نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.