پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل های تولید شده کارخانه

ساندویچ پانل‌ها دارای انواع مختلفی است، در این مطلب ما قصد داریم انواع ساندویچ پانل موجود در بازار را برایتان معرفی کنیم. هر نوع از ساندویچ پانل وابسته به آن است  که  در چه محیطی مورد استفاده قرار بگیرد، کاربرد متفاوت و همچنین قیمت متفاوتی خواهند داشت. اگر قرار است که ساندویچ پانل مناسب و با قیمت مناسبی را خریداری کنیم پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید ساندویچ پانل با انواع ساندویچ پانل آشنایی مناسبی پیدا کنید تا بتوانید به راحتی ساندویچ پانل مناسب خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ ترین نوع ساندویچ پانل را می‌توان ساندویچ پانل‌های معرفی شده در زیر در نظر گرفت.

در حالت کلی ساندویچ پانل‌ها را بر اساس فضای مورد استفاده می‌توان به دو نوع ساندویچ پانل‌های سقفی و ساندویچ پانل‌های دیواری تقسیم بندی کرد.

ساندویچ پانل سقفی همان طور که از نامش مشخص است برای استفاده در سقف محیط‌های مختلف کاربرد دارد. عایق حرارتی مناسب و قیمت ارزان این سازه مدرن باعث شده است که در حال حاضر از آن استفاده بسیار زیادی شود.

انواع ساندویچ پانل سقفی را می‌توان از قرار زیر در نظر گرفت.

 1. ساندویچ پانل پلی استایرن سقفی
 2. ساندویچ پانل پشم سنگ سقفی
 3. ساندویچ پانل پلی یورتان سقفی

ساندویچ پانل دیواری در حال حاضر از آن برای ساخت ساختمان‌های پیش ساخته و همچنین ساخت سوله، سازه‌هایی که قرار است در مدت زمان کوتاهی راه اندازی شود و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ساندویچ پانل دیواری از قرار زیر خواهد بود.

 1. ساندویچ پانل پلی استایرن دیواری
 2. ساندویچ پانل پشم سنگ دیواری
 3. ساندویچ پانل پلی یورتان دیواری
  پلی استایرن چیست؟

انواع ساندویچ‌ پانل

احتمالا می‌دانید که ساندویچ پانل‌ها دارای انواع مختلفی است که وابسته به کاربرد، ساندویچ پانل مناسب را خواهید توانست انتخاب کنید. در یک تقسیم بندی کلی ساندویچ پانل‌‌ها را می‌توان به دو نوع ساندویچ پانل‌های سقفی  و دیواری تقسیم بندی کرد.

ساندویچ پانل‌های دیواری

یکی از رایج‌ترین محصولاتی که در حال حاضر از آن برای ساخت و ساز استفاده می‌شود، ساندویچ پانل‌های دیواری است. هر ساندویچ پانل دیواری تولید شده توسط برند آریا بارون توس دارای 3 لایه (رویه، زیره و عایق) است که مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود و وابسته به نوع کاربری، مواد تشکیل دهنده لایه عایق، زیره و رویه ساندویچ پانل می‌تواند متفاوت باشد.  دلایل مختلفی برای استفاده از ساندویچ پانل دیواری وجود دارد که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله
 • مقاومت بالا در برابر فرسودگی
 • هزینه بسیار ارزان و مناسب
 • عایق سرما و گرمای مناسب
 • و …

ساندویچ پانل‌های دیواری تولید شده توسط برند آریا بارون توس، خود دارای انواع مختلفی است، جنس لایه وسط که با نام عایق ساندویچ پانل ساخته می‌شود در ساندویچ پانل‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. ساندویچ پانل‌های دیواری کارخانه آریا بارون توس با سه نوع عایق متفاوت طراحی و ساخته می‌شوند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ساندویچ پانل دیواری پیشنهاد می‌شود مقاله ساندویچ پانل دیواری چیست را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان

پلی یورتان (پلی اورتان) از جمله پلیمرهای پر استفاده در برای عایق سازی محیط‌ها است. همچنین از پلی یورتان برای پوشش دادن لوله‌های به کار رفته در خاک استفاده می‌شود. در حالت کلی می‌توان گفت پلی یورتان که با نام پلی اورتان نیز شناخته می‌شود، یک عایق بسیار مناسب برای جلوگیری از پوسیدگی، عایق گرما و سرما و … است.

  ساندویچ پانل پلی یورتان - قیمت پانل ساندویچی پلی اورتان

شرکت آریا بارون به دلیل مناسب بودن این لایه عایق عالی (پلی یورتان)، در حال حاضر اقدام به تولید ساندویچ پانل‌های دیواری پلی اورتان کرده است.  برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید به مقاله ساندویچ پانل پلی یورتان مراجعه کنید.  

ساندویچ پانل دیواری پشم سنگ

پشم سنگ یکی از عایق‌های حرارتی و صوتی است. کارخانه‌های مختلف برای تولید پشم سنگ بازلت را در دمای بیش از 1500 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهند و به وسیله روش‌های مختلف این الیاف را به قطر میکرونی تبدیل می‌کنند. به دلیل آن که این محصول عایق بسیار مناسبی است در حال حاضر از این ماده برای لایه عایق پانل دیواری پشم سنگ استفاده فراوانی می‌شود.

ساندویچ پانل پشم سنگ آریا بارون توس در حال حاضر یکی از بهترین عایق‌ها در برابر سرما و گرما است. از این نوع ساندویچ پانل‌ها همچنین در صنایع نظامی استفاده‌های گوناگونی می‌شود. چگالی و دانسیته ساندویچ پانل‌های پشم سنگ تولیدی برند آریا بارون توس بین 100 تا 110 است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول می‌توانید مقاله ساندویچ پانل دیواری پشم سنگ چیست را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن

پلی استایرن یک نوع پلیمر مصنوعی است. از این ماده شیمیایی برای ساخت ساندویچ پانل‌ها استفاده‌های مختلفی می‌شود. استفاده کردن از این ماده به عنوان لایه عایق در ساندویچ پانل‌ها باعث شده است که ساندویچ پانل‌ها از لحاظ عایق بودن بسیار مناسب باشند. شرکت آریا بارون توس با توجه به سابقه طولانی در تولید ساندویچ پانل، توانسته است ساندویچ پانل‌های دیواری پلی استایرن بسیار با کیفیت را به بازار ایران و بازارهای جهانی عرضه کند. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پلی استایرن و همچنین این نوع از ساندویچ پانل حتما مقاله ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن چیست را مطالعه کنید.

  ساندویچ پانل‌های ساختمانی

هر کدام از مواد عایق به کار رفته در این نوع از ساندویچ پانل‌ها کاربرد خاصی دارند که برای اطلاع بیشتر در رابطه با لایه عایق ساندویچ‌ پانل‌ها پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالات مزایای استفاده از ساندویچ پانل را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل سقفی گونه‌ای از ساندویچ پانل‌های موجود در بازار است که از آن برای پوشیدن سقف محیط‌های مختلف استفاده می‌شود. ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس از سه لایه (رویه، زیره و عایق) تشکیل شده است. یکی از ویژگی‌هایی که ساندویچ پانل‌های سقفی باید داشته باشند، تحمل بار زیاد است. 

دلایل مختلفی برای استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی وجود دارد که از جمله این موارد می‌توان به هزینه بسیار مناسب، طراحی شیک و امروزی، تحمل بار بسیار زیاد و … اشاره کرد.   

همان طور که عنوان شد ساندویچ پانل سقفی خود دارای انواعی مختلفی است، جنس به کار رفته به عنوان لایه عایق در ساندویچ پانل‌های سقفی باعث شده است که شاهد انواع مختلفی از ساندویچ پانل‌ها سقفی باشیم.

انواع ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی، یک پوشش سازه‌ای هستند که شامل دو لایهٔ پوششی بین یک لایه هسته ای شامل جنس شفاف، سخت یا فوم-پلی یورتان قرار گرفته است. بسته به نوع مصالح این هسته، ساندویچ پانل سقفی را به تعدادی بخش تقسیم می کنیم. در زیر، به برخی از انواع ساندویچ پانل سقفی می پردازیم:

1- ساندویچ پانل‌های سقفی با هسته معمولی پلی استایرن (EPS)

2- ساندویچ پانل‌های سقفی با هسته فوم پلی یورتان (PU)

3- ساندویچ پانل های سقفی با هسته مینرال وول (مواد معدنی)

  ساندویچ پانل عایق حرارتی | قیمت پانل عایق حرارتی | خرید پانل عایق حرارتی

4- ساندویچ پانل‌های سقفی با هسته پلاستیکی پلی‌پروپیلن (PP)

5- ساندویچ پانل‌های سقفی با هسته برهان (ماده پلیمری)

بسته به نیاز به انعطاف پذیری، قدرت ساخت و متانت، انتخاب ساندویچ پانل سقفی مناسب برای پروژه مورد نظر، متناسب با نیاز های مشتری خواهد بود.

ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ

وجود لایه عایق پشم سنگ در ساندویچ پانل‌های تولیدی برند آریا بارون توس باعث شده است که این محصولات عایق بسیار مناسبی در برابر گرما و سرما باشند. همان طور که در ابتدا گفته شد، پشم سنگ مناسب‌ترین عایق در برابر گرما و سرما است و شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل از این محصول استفاده‌های زیادی برای ساخت و طراحی ساندویچ پانل می‌کنند. همچنین از پشم سنگ در صنایع مختلفی استفاده می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این عایق عالی حتما مقاله پشم سنگ چیست را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل‌های پشم سنگ دارای مشخصات و دانسیته 100 تا 110 کیلوگرم بر متر مکعب است. ضخامت ساندویچ پانل‌های پشم سنگ همچنین بین 5 تا 25 سانتی‌متر است که وابسته به نوع استفاده و همچنین کاربردی که در نظر دارید می‌توانید از نوع مناسب ساندویچ پانل پشم سنگ استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ساندویچ پانل پشم سنگ چیست را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن

نوع دیگری از ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس را می‌توان ساندویچ پانل های پلی استایرن در نظر گرفت. ساندویچ پانل پلی استایرن سقفی با وجود کیفیت بسیار بالا و مزیت‌هایی که در مقاله پلی استایرن چیست به آن اشاره کرده‌ایم از قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به دیگر انواع ساندویچ پانل برخوردار است. اگر بخواهیم یک عیب ساندویچ پانل‌های پلی استایرن را بیان کنیم، می‌توانیم به کم بودن میزان دانسیته یا همان فشردگی ساندویچ پانل پلی استایرن اشاره کرد.

  ساخت سوله با ساندویچ پانل - ساندویچ پنل سوله
چند ویژگی ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن
 • مقاومت بسیار عالی در برابر حرارت
 • انعطاف بسیار بالای ساندویچ پانل پلی استایرن
 • کشسانی بسیار بالا
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • فرم پذیری بسیار آسان پلی استایرن
 • و …

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ساندویچ پانل پلی استایرن به مقاله ساندویچ پانل پلی استایرن چیست مراجعه کنید.

ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان

عایق پلی یورتان یا همان پلی اورتان وزن بسیار سبک‌تری نسبت به دیگر عایق‌های به کار رفته در ساندویچ پانل‌ها دارند. از پلی یورتان به دلایل مختلفی در صنعت ساخت ساندویچ پانل استفاده می‌شود که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عایق بسیار مناسب
 • مقاوم در برابر خوردگی توسط حشرات
 • ایمنی بسیار بالا در برابر آتش
 • زیبایی ساندویچ پانل‌ها
 • نصب و راه اندازی آسان ساندویچ پانل پلی یورتان

موارد نام برده شده از جمله ساندویچ پانل‌های سقفی تولیدی برند آریا بارون توس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ساندویچ پانل‌های سقفی پیشنهاد می‌کنیم مقاله ساندویچ پانل سقفی چیست را مطالعه کنید.

Picture of چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.