پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل ضد حریق – پانل ساندویچی نسوز

ساندویچ پانل نسوز همانند دیگر ساندویچ پانل‌ها از سه لایه تشکیل شده‌اند که برای تهیه آن در لایه‌ی میانی از پشم سنگ استفاده کردند. پشم سنگ‌ها در برابر دماهای بالا مقاوم است و به همین دلیل است که استفاده از ساندویچ پانل ضد حریق برای مکان‌هایی که احتمال آتش‌سوزی در آن‌ها بیشتر است، بسیار کاربردی است.

ساندویچ پانل‌های ضد حریق از فوم پلی یورتان تولید می‎شوند. برای آنکه این فوم در برابر آتش مقاومت لازم را داشته باشد، به مواد اولیه آن، ترکیبات هالوژنه اضافه می‌کنند. البته ترکیبات هالوژنه ممکن است به ساندویچ پانل‌های ضد حریق آسیب بزند، بنابراین حتما باید زیر نظر متخصصان این فرآیند طی شود.

ساندویچ پانل محصولی است که برای پوشش دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود. هر پانل شامل یک هسته از مواد عایق حرارتی است که از هر دو طرف با ورق فلز پوشانده شده است. ساندویچ پانل ها مواد ساختاری نیستند بلکه مواد پرده ای هستند.

روش تولید ساندویچ پانل‌های ضد حریق در قیمت این ساندویچ پانل‌ها و میزان کیفیت آن‌ها تاثیر بسیاری دارد.

در ادامه قصد داریم ساندویچ‌های ضد حریق را به طور کامل به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

ویژگی ساندویچ پانل ضد حریق

ساندویچ پانل‌های ضد حریق در برابر آتش واکنش‌های خاصی نشان می‌‎دهند و ویژگی‌های مهمی دارند که در ادامه با آن‎ها آشنا می‎‎‌شوید.

  • ساندویچ‌ پانل‌های ضد حریق استاندارد از  B2 وB1 را برای خطر آتش‌سوزی عبور می‌کنند.
  • ساندویچ پانل‌های ضد حریق استاندارد به هنگام آتش‎سوزی، ذرات شعله‌ور ایجاد نمی‌کنند.
  • دمای مورد نیاز برای شعله کشیدن در این نوع ساندویچ پانل‌‌ها بالا است.
  • ساندویچ پانل‌های ضد حریق بعد از آن‌که با آتش تماس پیدا می‌کنند، سریع آتش خاموش می‎شود و آتش در محیط گسترش نمی‎یابد.
  • دانسیته ساندویچ پانل‌های ضد حریق 48 کیلوگرم بر متر مربع است و ضد آتش هستند، در حالی که سایر عایق‌های آلی سریع آتش می‌گیرند.
  زیرسازی ساندویچ پانل - نحوه زیرسازی ساندویچ پانل به چه صورت است؟

کاربرد ساندویچ پانل‌ ضد حریق

کاربرد ساندویچ پانل‌های ضد حریق در صنعت امروزه بسیاراست. از آن برای جاه‌هایی که نیاز است ساندویچ پانل، در برابر حرارت مقاومت لازم را داشته باشد، دارای مقاومت مکانیکی باشد، آبندی و استانداردهای لازم برای شرایط ایمنی و بهداشت را داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی ساندویچ پانل‌ها کاملا پیچیده است و نیازمند صرف زمان بسیاری است و از آن به شکل ساندویچ پانل‌ دیواری و ساندویچ پانل سقفی که ضد حریق است، طراحی می‌‎کنند.

از آن‌جا ساندویچ پانل‌های ضد آتش، عایق خوبی دارند و از جدارهای رنگی مقاومی برخوردار هستند، برای خانه‌های پیش ساخته شده، بسیار مفید هستند.

سردخانه‌ها، ویلاهای 1 تا 2 طبقه، پست نگهبانی، ساخت سوله‌ها، سرویس بهداشتی، نمازخانه‌ها، کانکس‌ها، مراکز درمانی، باشگاه‌ها، استخرهای سقف پوشیده و غیره از جمله مکان‌هایی هستند که استفاده از ساندویچ پانل‌ ضد حریق در آن مکان‌ها ضروری است.

مزایای ساندویچ پانل‌های ضد حریق

این نوع ساندویچ پانل‌ها به دلیل آن‌که فوم پلی یورتان موجود در آن، به ماده‌ای کندسوز تبدیل شود، به مواد اولیه‌ی آن، ترکیبات هالوژنه اضافه می‌کنند. این ماده باعث می‌شود که فوم پلی یورتان، در برابر آتش‌سوزی مقاومت کند و دیرتر آتش بگیرد.

البته با توجه داشت که استفاده از مواد هالوژنه، ممکن است به کیفیت فوم آسیب بزند، به همین دلیل باید از مواد کندسوز جدید استفاده کرد تا نقص‌ها کم شوند و آسیب‌ها به حداقل برسند.

از مزیت‌های ساندویچ پانل‌های ضد حریق می‌توان به افزایش مقاومت در برابر شعله‌پذیری و کاهش میزان سرعت آتش گرفتن اشاره کرد. هم‌چنین سازگاری ساندویچ پانل‌ها با فوم پلی یورتان با افزودن ترکیب هالوژنه به مواد اولیه و عدم انتشار گاز سمی و دود از جمله مزایای استفاده از ساندویچ پنل‌ها است.

  ساخت سوله با ساندویچ پانل - ساندویچ پنل سوله

نحوه ساخت ساندویچ پنل‌های ضد حریق

ساندویچ پانل‌های ضد حریق هم همانند سایر ساندویچ پانل‌های صنعتی از سه لایه تشکیل شده‌اند. لایه میانی آن، یعنی لایه عایق از پشم سنگ استفاده می‌‎شود که ویژگی بارز آن ضریب انتقال حرارت بسیار کم آن است. هم‌چنین در برابر دماهای بالا و آتش‌سوزی هم مقاوم است و نصب و اجرا ساندویچ پانل‌ها ساده است.

قیمت ساندویچ پانل‌های ضد حریق

نرخ ساندویچ پانل ضد حریق به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان نوع موادی در تولید ساندویچ پانل ضد حریق به کار می‌رود، نام برد. همچنین هزینه ساندویچ پانل به تجهیزات فنی پیشرفته‌ای که برای تهیه ساندویچ پانل‌های ضد حریق استفاده می‎شود، بستگی دارد.

بیشتر بدانید : پلی یورتان چیست؟

کاربرد ساندویچ پانل ضد حریق سردخانه‌ها، ویلاهای 1 تا 2 طبقه، پست نگهبانی، ساخت سوله‌ها، سرویس بهداشتی، نمازخانه‌ها، کانکس‌ها، مراکز درمانی، باشگاه‌ها، استخرهای سقف پوشیده
مزایا پانل های ضد حریق ●عدم انتشار گاز سمی و دود
●مقاومت در برابر شعله‌پذیری
●کاهش میزان سرعت آتش

آنچه در این مقاله خواندید

همانطور که دیدید ساندویچ پانل ضد حریق ویژگی‌‌های منحصر به فرد خود را دارد.  از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های ضد حریق به هنگام آتش‌سوزی می‌توان به عدم پخش ذرات شعله‌ور، کاهش میزان آتش‎سوزی، جلوگیری از گسترش آتش‎سوزی، عدم انتشار گاز سمی و غیره اشاره کرد.

روش ساخت ساندویچ پانل‌های ضد حریق، همانند دیگر ساندویچ پانل‌های ضد حریق است و از سه لایه تشکیل شده است. از پشم سنگ در لایه عایق این ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌کنند.

ساندویچ‌ پانل‌های ضد حریق به دلیل آن که کاربردهای بسیاری در ساخت‌وسازهای امروزی دارند، از آن به شکل ویژه‌ای استقبال شده است.

  قیمت و خرید ساندویچ پانل دیواری (پنل دیوار)

از کارایی مهم آن‌ها می‌توان به استفاده از آن در ساخت مراکز درمانی، باشگاه‌ها، خانه‌های ویلایی، هتل‌ها، ساختمان‌های تجاری و اداری، سرویس بهداشتی و نمازخانه‌ها اشاره کرد.

هزینه ساندویچ پانل‌های ضد حریق به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن، کاربرد تجهیزات فنی پیشرفته، تولید و طراحی ساندویچ پانل‌های ضد حریق توسط متخصصین خبره و استفاده از مواد اولیه درجه است.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.