پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل صنعتی همان پانل‌های دیواری یا سقفی هستند که بیشتر مصارف صنعتی دارند. از انواع این پانل‌های صنعتی معمولا برای ساخت سوله و سالن‌های صنعتی استفاده می‌شود. سوله‌ها سازه‌هایی هستند که از سقف، دیواره و کف ساخته شده‌اند. با هدف‌های گوناگونی می‌توان از این سوله‌ها مانند سالن ورزشی استفاده کرد. با استفاده از ساندویچ پانل‌ها می‌توان سقف و دیواره‌های این سوله‌ها را نسبت به حرارت، صوت، گرما و سرما عایق کرد. در گذشته برای ساخت سوله معمولا از ساندویچ پانل پشم سنگ استفاده می‌شد اما امروزه از پانل‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند.

فوم‌های تزریقی مانند فوم عایق پلی استایرن و فوم پلی یورتان بهترین گزینه‌هایی هستند که به عنوان لایه عایق ساندویچ پانل صنعتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. همچنین برای ساخت سوله و سالن‌های صنعتی این لایه عایق را با ورق گالوانیزه می‌پوشانند.

استفاده از ورق‌های گالوانیزه در ساخت ساندویچ پانل صنعتی هم مقاومت آن را افزایش می‌دهد و هم جلوه زیبایی به نمای سازه خواهد بخشید. از بزرگ‌ترین ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های صنعتی می‌توان به آسان بودن نصب و اجرا ساندویچ پانل اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق انواع ساندویچ پانل‌ها به دلیل نوسانات بازار، از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم فروش چیلان تماس بگیرید.

ساندویچ پانل صنعتی چیست؟

برای اجرای سوله و سالن‌های صنعتی اغلب از ساندویچ پانل صنعتی استفاده می‌شود. ساندویچ پانل‌ها یک متریال مرکب و بسیار سبک هستند که ساختار آن‌ها حالت لایه‌ای یا ساندویچی دارد. این متریال نوین از یک لایه عایق با ترکیبات شیمیایی و دو لایه فلزی یا غیر فلزی ساخته شده است که از دو طرف لایه میانی یا عایق را پوشش می‌دهند. لایه عایق که از جنس پلی استایرن، پلی اورتان، پشم شیشه و پشم سنگ است قدرت چسبندگی بالایی دارد و به خوبی از دو طرف به لایه‌های رویه و زیره می‌چسبند. ساندویچ پانل‌های پیش ساخته را به طور کلی می‌توان به دو دسته ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تقسیم بندی کرد. هر یک از این پانل‌ها بسته به محیطی که قرار است در آنجا نصب شوند دارای کاربردهای گوناگونی هستند.

Industrial sandwich panels

اما ساندویچ پانل صنعتی چیست و به کدام یک از پانل‌ها، پانل ساندویچی صنعتی گفته می‌شود؟ از این دسته ساندویچ پانل ‌که می‌تواند از نوع دیواری یا سقفی باشد با اهداف صنعتی استفاده می‌شود و دلیل نام گذاری آن‌ها به صنعتی نیز همین است. بیشترین کاربرد ساندویچ پانل‌های صنعتی را می‌توان در ساخت سوله یا سالن‌های صنعتی دانست. سقف یا دیواره‌های سوله‌ها را با پوشش‌های پیش ساخته عایق می‌کنند.

  عایق‌های مناسب ساندویچ پانل

مزیت استفاده از ساندویچ پانل سقفی در ساخت سوله

شنیدن نام سوله احتمالا سالن‌های بزرگ ورزشی را برایتان تداعی می‌کند! در گذشته از سوله‌ها معمولا برای ساخت سالن‌های ورزشی استفاده می‌شد اما امروزه این سوله‌ها یا سالن‌های صنعتی دارای کاربردهای بیشتری هستند. امروزه برای ساخت اغلب کارخانه‌ها، سالن‌های تولیدی و ورزشی از سوله‌ها استفاده می‌شود. اجزای تشکیل دهنده یک سوله عبارتنداز: پوشش سقف، پوشش دیوارها و پوشش کف سوله.

برای پوشش دیوارها و سقف سوله‌ها از ساندویچ پانل‌ها که به ساندویچ پانل صنعتی معروف هستند استفاده می‌شود. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این پنل‌های ساندویچی برای ساخت سوله، جلوگیری از اتلاف انرژی به واسطه عایق کردن دیواره‌ها و سقف سوله است. در گذشته پوشش دیواره‌های سوله توسط ساندویچ پانل‌ پشم سنگ صورت می‌گرفت اما امروزه از ساندویچ پانل‌های فوق پیشرفته‌ای برای عایق کردن سوله‌ها استفاده می‌کنند.

جنس لایه عایق ساندویچ پانل صنعتی

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم پانل‌های صنعتی در ساخت سوله و سالن‌های صنعتی مانند سالن‌های ورزشی یا سالن‌های نگهداری مواد غذایی بیشترین کاربرد را دارند. لایه میانی ساندویچ پانل‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود. ساندویچ پانل‌هایی که در گذشته برای ساخت سوله به کار گرفته می‌شدند معمولا از نوع ساندویچ پانل پشم سنگ بودند اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه از فوم‌های تزریقی مانند پلی اورتان و پلی استایرن به عنوان لایه عایق ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

فوم‌ها به نسبت عایق ساندویچ پانل پشم سنگ پرهزینه‌تر هستند؛ اما دارای دوام و طول عمر بیشتری نیز می‌باشند. پلی اورتان یا پلی استایرن نسوز است و به عنوان یک عایق حرارتی مقاوم بیشترین کاربرد را برای پوشش دیواره‌های محلی دارد که نیاز است از هدر رفتن حرارت در آن مکان جلوگیری کرد. پلی اورتان که به صورت گسترده در ساخت ساندویچ پانل صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد نوعی فوم تزریقی است که می‌توان به کمک آن دو نوع ساندویچ پانل نسوز و دیر سوز تولید کرد. ساندویچ پانل پلی استایرن نیز در برابر حرارت بسیار مقاوم است.

  ساندویچ پانل‌های ساختمانی

ویژگی‌های فوم پلی اورتان

یکی از متریال‌هایی که در ساخت ساندویچ پانل‌های صنعتی از آن استفاده می‌شود، پلی اورتان است. پلی اورتان یک پلمیر پرمصرف است که در صنعت از آن استفاده‌های فراوانی می‌شود. از جمله ویژگی‌های این پلیمر که آن را برای ساندویچ پانل‌های صنعتی مناسب کرده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای خاصیت الاستیکی
  • استحکام بالا
  • عایق حرارتی
  • ضد سایش

از ساندویچ پانل پلی اورتان به عنوان یک عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی برای ساخت سوله‌ها، سالن‌های صنعتی، سردخانه‌ها و ساختمان‌های انرژی استفاده می‌شود.

ویژگی‌های فوم پلی استایرن

یکی دیگر از لایه‌های عایقی که در ساخت ساندویچ پانل صنعتی کاربرد دارد، فوم پلی استایرن است. فوم عایق پلی استایرن یک پلیمر اروماتیک است که به عنوان بزرگ‌ترین ویژگی آن می‌توان به انعطاف پذیر بودن آن‌ها اشاره کرد. این فوم زمانی که تحت فشار گرماده قرار می‌گیرد به راحتی نرم می‌شود و می‌توان آن را به اشکال گوناگونی درآورد. به دلیل مقاومت بالای این فوم عایق از آن برای ساخت ساندویچ پانل صنعتی استفاده می‌شود.

جنس ورق‌های ساندویچ پانل صنعتی

برای پوشش دیواره‌ها و سقف سالن‌های صنعتی از ساندویچ پانل‌های دیواری و ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود که جنس لایه عایق آن‌ها همان‌طور که کمی پیش گفته شد معمولا از فوم پلی اورتان و پلی استایرن است. همان‌طور که می‌دانید این لایه عایق از دو طرف به ورق‌هایی محدود می‌شوند که اغلب از جنس ورق آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه است.

جنس ورق‌های ساندویچ پانل صنعتی معمولا گالوانیزه است. ورق گالوانیزه بسیار مقاوم است اما ضد زنگ نیست و همین ویژگی منجر به مناسب‌تر بودن قیمت آن شده است. اگر به دنبال یک ساندویچ پانل با قیمت مناسب هستید، پانل‌های صنعتی با ورق گالوانیزه گزینه مناسبی به شمار می‌روند.

  ساندویچ پانل ضد صوت (پانل پانچ شده)

نصب ساندویچ پانل صنعتی

ساختار ویژه‌‌ای که ساندویچ پانل‌ها دارند سبب جایگزینی آن‌ها با مصالح سنتی ساختمانی شده است. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌‎های استفاده از ساندویچ پانل، نصب آسان آن‌ها است. نصب آسان این متریال هزینه‌های ساخت و ساز را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. نصب این پانل‌ها نکات قابل توجهی دارد که در صورت رعایت این نکات کیفیت کار افزایش می‌یابد. از همین‌رو بهتر است برای نصب از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل‌های صنعتی

قیمت ساندویچ پانل صنعتی به موارد متعددی بستگی دارد. سقفی یا دیواری بودن پانل، ضخامت، ابعاد، کیفیت متریال و ورق‌های ساندویچ پانل همگی جزو مواردی هستند که می‌توانند قیمت را تحت الشعاع قرار دهند. فوم عایق ساندویچ پانل صنعتی نیز بر قیمت نهایی آن تاثیر زیادی می‌گذارد.

توضیحات متا:

ساندویچ پانل صنعتی در ساخت سوله و سالن‌های صنعتی مانند سالن‌های ورزشی به کار گرفته می‌شود. لایه عایق این ساندویچ پانل‌ها از جنس پلی اورتان و پلی استایرن است.

انواع ساندویچ پانل صنعتی کدام است؟

ساندویچ پانل‌های صنعتی دارای دو نوع دیواری و سقفی هستند که طول و عرض آن‌ها طبق درخواست مشتری تولید می‌شود.

انواع پوشش ساندویچ پانل صنعتی چیست؟

ساندویچ پانل‌های صنعتی دارای انواع پوشش دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ است.

نوع فوم ساندویچ پانل صنعتی کدام است؟

فوم پلی اورتان سخت با چگالی 40 کیلوگرم در هر متر مکعب و فوم پلی استایرن از فوم‌های ساندویچ پانل صنعت به شمار می‌روند.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.