پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل عایق حرارتی | قیمت پانل عایق حرارتی | خرید پانل عایق حرارتی

ساندویچ پانل عایق حرارتی که در دو دسته ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تولید می‌شوند از تبادل حرارت جلوگیری می‌کنند. ساندویچ پانل‌های عایق حرارتی سبک بوده و نصب بسیار آسانی دارند. از دیگر ویژگی‌های مثبت آن‌ها می‌توان به قابل بازیافت بودنشان اشاره کرد. از این ساندویچ پانل‌ها می‌توان برای عایق سازی کف، سقف و دیواره‌های ساختمان استفاده کرد. برای محیط‌هایی که نباید حرارت بیرون به داخل راه یابد و یا بالعکس، باید دیواره یا سقف سازه را عایق کرد. در این شرایط از ساندویچ پانل‌ها یا دیوارهای پیش ساخته استفاده می‌کنند.

ساندویچ پانل ساختاری سه لایه دارد که لایه رویه و زیره آن از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم ساخته شده است. عاملی که منجر به عایق سازی می‌شود، لایه میانی یا هسته ساندویچ پانل است. لایه عایق از جنس‌های مختلفی مانند پلی استایرن، پلی یورتان و پشم سنگ تولید می‌شود که میزان عایق سازی هر یک از آن‌ها متفاوت است. ساندویچ پانل پشم سنگ نسبت به فوم‌های پلی یورتان و پلی استایرن عمر و دوام کمتری داشته و میزان عایق سازی آن نیز کمتر است. در میان این دو نوع فوم نیز پلی یورتان عایق بهتری نسبت به پلی استایرن است.

از این ساندویچ پانل عایق حرارتی می‌توان برای پوشش سوله‌ها، سردخانه، دیوار و سقف کوره‌ها، کانال‌های صنعتی، ساخت واحدهای امدادی و محیط‌های آموزشی سیار استفاده کرد. کاربرد ساندویچ پانل عایق حرارتی با توجه به دیواری یا سقفی بودن آن بسیار گسترده است. برای خرید ساندویچ پانل عایق حرارتی از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش چیلان تماس بگیرید.

  عایق‌های مناسب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل عایق حرارتی چیست؟

یکی از مصالحی که جایگزین مصالح سنتی ساختمانی شده است، مصالح پیش ساخته یا ساندویچ پانل‌ها هستند. ساندویچ پانل به دلیل وزن سبک و مقاومت بالایی که دارد مورد توجه پیمانکاران و مهندسین ساختمانی قرار گرفته ‌است. هرچه بار تحمیلی به یک سازه کمتر باشد، استحکام، دوام و طول عمر آن سازه افزایش می‌یابد. از همین‌رو برای ساخت هر سازه‌ای بهتر است به جای استفاده از مصالح سنگین و پرهزینه، از متریال پیش ساخته و مقرون به صرفه استفاده کرد. ساندویچ پانل‌ها را معمولا به صورت دو دسته ساندویچ پانل سقفی و دیواری تولید می‌کنند.

یکی از بزرگ‌ترین وظایف این پانل‌های ساندویچی کاهش هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی است. این پانل‌ها با کمک لایه عایق خود دیوار و سقف سازه‌ها را عایق کرده و از اتلاف انرژی به طرز چشمگیری جلوگیری می‌کنند. ساندویچ پانل عایق حرارتی، امکان تبادل حرارت را به حداقل کاهش می‌دهد. اگر می‌خواهید بهترین ساندویچ پانل عایق حرارتی را خریداری کنید باید به لایه عایق و ترکیبات به کار گرفته شده در ساخت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. به طور کلی لایه عایق ساندویچ پانل‌ها از جنس پشم سنگ، پلی یورتان، پلی استایرن و پشم شیشه است.

انواع لایه‌های عایق در ساندویچ پانل‌های حرارتی

همان‌طور که می‌دانید ساندویچ پانل‌ها ساختاری سه لایه دارند که لایه میانی یا هسته ساندویچ پانل، لایه عایق است. میزان عایق سازی این لایه تعیین می‌کند که ساندویچ پانل تا چه میزان می‌تواند از تبادل حرارت جلوگیری کند. در ادامه به بررسی هر یک از لایه‌های عایق که در ساندویچ پانل‌ها قرار می‌گیرند خواهیم پرداخت.

  ساخت سوله با ساندویچ پانل - ساندویچ پنل سوله

پلی استایرن و میزان عایق سازی

پلی استایرن یک ترکیب هیدروکربنی است که در ساختار ساندویچ پانل عایق حرارتی کاربرد دارد. این پلیمر مصنوعی به سه شکل معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد. از پلی استایرن به عنوان یک عایق خوب صوتی و حرارتی در ساخت ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود. پلی استایرن معمولی یا GPPS کاربرد چندانی در تولید ساندویچ پانل نداشته و بیشتر مصرف عمومی دارد. پلی استایرن مقاوم یا HIPS به همراه پلی استایرن انبساطی یا EPS برای ساخت ساندویچ پانل عایق حرارتی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این فوم نسبت به پلی اورتان که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، عایق حرارتی کمتری دارد. اما قیمت پایین و تنوع در رنگ بندی آن باعث شده است که از آن در صنایع مختلف استفاده‌های زیادی شود. اگر می‌خواهید ساندویچ پانل عایق حرارتی را در محلی نصب کنید که نیاز به جلوگیری مطلق ورود هوا و حرارت دارد، بهتر است از ساندویچ پانل پلی اورتان استفاده کنید.

پلی اورتان و میزان عایق سازی

فوم پلی اورتان نیز عایق حرارتی است و می‌توان برای جلوگیری از اتلاف انرژی از آن استفاده کرد. ساندویچ پانل پلی اورتان به دو صورت دیر سوز و نسوز تولید می‌شود. پلی اورتان وزن کمی داشته و بسیار سبک است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به این نکته اشاره داشت که ساندویچ پانل عایق حرارتی که از لایه پلی اورتان تشکیل شده است، مایعات را به خود جذب نمی‌کند.

پلی اورتان بازدهی بهتری به عنوان عایق حرارتی نسبت به پلی استایرن دارد. حداکثر دمای عملکرد این فوم 70 الی 80 درجه سانتی گراد است. از دیگر ویژگی‌های مثبت این فوم عایق می‌توان به عدم رشد باکتری‌ها در آن اشاره داشت. ساندویچ پانل‌های پلی اورتان در ضخامت‌های مختلفی و بسته به درخواست مشتری تولید می‌شوند.

  انواع ساندویچ پانل های تولید شده کارخانه

پشم سنگ و میزان عایق سازی آن

ساندویچ پانل پشم سنگ دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما، گرما، پوسیدگی و آتش سوزی است. از این ساندویچ پانل عایق حرارتی در گذشته بیشتر برای ساخت سوله و سالن‌های صنعتی استفاده می‌کردند. اگر بخواهیم ساندویچ پانل‌های پشم سنگ را از نظر میزان عایق سازی با فوم‌های عایق پلی اورتان یا پلی استایرن مقایسه کنیم، باید بدانید که پشم سنگ از نظر عایق حرارتی نسبت به ساندویچ پانل‌های پلی اورتان امتیاز کمتری دارند.

همچنین پلی اورتان در برابر نفوذ آب نیز نسبت به پشم سنگ قوی‌تر عمل می‌کند و این می‌تواند به دلیل پایین‌تر بودن چگالی پشم سنگ نسبت به پلی اورتان باشد. با وجود این تفاوت‌ها، ساندویچ پانل پشم سنگ نیز یک ساندویچ پانل عایق حرارتی محسوب می‌شود که می‌توان از آن‌ها برای محل‌هایی که کمتر به جلوگیری از اتلاف انرژی احتیاج دارند استفاده کرد. اما اگر ساندویچ پانلی می‌خواهید که به طور مطلق از تبادل حرارت جلوگیری کند، بهتر است از فوم‌های پلی یورتان و پلی استایرن استفاده کنید.

کاربرد ساندویچ پانل عایق حرارتی

با توجه به ویژگی و کاربردهای ساندویچ پانل‌ها که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کرده‌ایم، از آن‌ها در مکان‌های مختلفی و با اهداف متفاوتی استفاده می‌شود.

برخی از رایج‌ترین کاربردهای ساندویچ پانل حرارتی عبارت است:

  • ازاستفاده از آن‌ها برای پوشش دیوارهای بیمارستان، آزمایشگاه و هر مکان دیگری که به عایق حرارتی نیاز دارد.
  • ساخت کانکس و واحدهای امدادی سیار در زمان وقوع حوادث طبیعی
  • استفاده برای پوشش دیواره‌های سالن‌های ورزشی
  • ساخت سوله و سالن‌های صنعتی
  • پوشش دیوار سردخانه و گرمخانه‌ها
  نصاب ساندویچ پانل در مشهد
کاربرد ساندویچ پانل حرارتی●ازاستفاده از آن‌ها برای پوشش دیوارهای بیمارستان، آزمایشگاه و هر مکان دیگری که به عایق حرارتی نیاز دارد.
●ساخت کانکس و واحدهای امدادی سیار در زمان وقوع حوادث طبیعی
●استفاده برای پوشش دیواره‌های سالن‌های ورزشی
●ساخت سوله و سالن‌های صنعتی
●پوشش دیوار سردخانه و گرمخانه‌ها
انواع لایه عایق در ساندویچ پانل حرارتی●پلی استایرن
●پلی اورتان
●پشم سنگ

خرید ساندویچ پانل حرارتی از چیلان​

ساندویچ پانل‌های عایق حرارتی دارای مزایای زیادی هستند و همین مزایا منجر به استفاده بیشتر از آن‌ها می‌شود. به عنوان مثال یکی از ویژگی‌های این پانل‌ها این است که در تابستان به خنک نگه داشتن سازه و در زمستان به گرم نگه داشتن آن کمک بزرگی می‌کند.این مزایا در کنار هزینه مقرون به صرفه‌ آن‌ها، پیمانکاران ساختمانی را مجاب می‌کند تا این متریال پیش ساخته را جایگزین متریال سنتی ساختمانی کنند.برای خرید ساندویچ پانل عایق حرارتی دیواری و سقفی از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم فروش چیلان تماس بگیرید.

قیمت اجرای ساندویچ پانل عایق حرارتی چقدر است؟

فرایند نصب ساندویچ پانل‌ها بسیار ساده بوده و پایین بودن قیمت اجرای ساندویچ پانل حرارتی، هزینه‌های مربوط به ساخت را کاهش می‌دهد.

قیمت ساندویچ پانل اتاق تمیز چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ساندویچ پانل‌های عایق حرارتی که برای ساخت اتاق تمیز یا کلین روم به کار می‌روند طبق فاکتورهایی چون نوع لایه عایق ساندویچ پانل، جنس ورق‌های آن، ابعاد و کیفیت ساندویچ پانل عایق حرارتی تعیین می‌شود.

سازه ‌های ساندویچ پانل چیست؟

سازه‌ های ساندویچ پانل سازه‌هایی نوینی هستند که به کمک پانل‌های ساندویچی ساخته می‌شوند. اجرای پروژه‌های عمرانی با سازه های ساندویچ پانل هزینه‌های ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.

  ساندویچ پانل صنعتی

استعلام قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن چگونه است؟

از طریق شماره‌های درج شده در سایت می‌توانید قیمت انواع ساندویچ پانل را از تیم کارشناسان فروش استعلام بگیرید.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.