پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل دورو صاف + مشخصات فنی و قیمت

ساندویچ پانل دو رو صاف که با نام ساندویچ پانل اتاق تمیز نیز شناخته می‌شود، نوعی از پانل ساندویچی است که برای ساخت کلین روم‌ها یا اتاق‌های تمیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای ساخت کلین روم باید مورد توجه قرار بگیرد، حفظ پاکیزگی و جلوگیری از رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها در این اتاق است. برخی از ساندویچ پانل‌ها به صورت شیار دار یا یک رو صاف یک رو شیار دار تولید می‌شوند. این شیارها به راحتی می‌توانند به محلی برای تجمع میکروب‌ها تبدیل شوند. بنابراین برای ساخت کیلن روم از ساندویچ پانل دو رو صاف استفاده می‌شود.

لایه عایق این ساندویچ پانل‌ها می‌تواند از نوع پلی استایرن یا پلی اورتان باشد. همان‌طور که می‌دانید پلی اورتان عایق قوی‌تری نسبت به پلی استایرن است؛ از همین‌رو در مکان‌هایی که به عایق سازی دقیق‌تری نیاز است معمولا از این فرم عایق استفاده می‌شود. لایه رویه و زیره ساندویچ پانل دو رو صاف می‌تواند ورق گالوانیزه رنگی، آلومینیوم یا ورق آلوزینک باشد. این ورق‌ها بدون هیچ شیار و برجستگی و به صورت دو رو صاف برای ساخت کلین روم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عمده کاربرد کلین روم‌ها برای اتاق‌های تولید دارو، صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی است. برای ساخت و نگهداری برخی از اتاق‌های نگهداری تجهیزات پزشکی نیز از این کلین روم‌ها استفاده می‌شود. قیمت ساندویچ پانل اتاق تمیز یا کلین روم به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع عایق ساندویچ پانل، ضخامت، ابعاد، کیفیت و جنس ورق‌های پانل همگی از مواردی هستند که بر قیمت نهایی ساندویچ پانل‌ تاثیر می‌گذارند. برای اطلاع دقیق از قیمت این متریال از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

  ساندویچ پانل‌های ساختمانی

ساندویچ پانل دو رو صاف چیست؟

ساندویچ پانل دو رو صاف که آن را با نام ساندویچ پانل کلین روم نیز می‌شناسند، نوعی ساندویچ پانل است که در مکان‌های خاصی از آن‌ها استفاده می‌شود. کلین روم (Clean Room) یا اتاق تمیز به مکانی گفته می‌شود که درصد آلاینده‌های موجود در هوای این اتاق‌ها بسیار کمتر از مکان‌های دیگر است. از کلین روم‌ها معمولا در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های ساخت و نگهداری واکسن و مکان‌هایی که تحقیقات علمی و تولیدات مهم در آنجا صورت می‌گیرد استفاده می‌شود.

برای ساخت این اتاق‌های کلین روم و عایق سازی آن نسبت به ورود هرگونه گرد و غبار و آلاینده به داخل اتاق، از ساندویچ پانل دو رو صاف یا کلین روم استفاده می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های کلین روم می‌توان به مشخص بودن تعداد ذرات موجود در این اتاق اشاره کرد. تمام ذراتی که در اتاق تمیز وجود دارند کنترل شده هستند و تعداد  معینی دارند که نباید از آن کمتر یا بیشتر شود. از انواع ساندویچ پانل‌ دیواری و ساندویچ پانل سقفی برای ساخت کلین روم استفاده می‌شود.

ویژگی‌های ساندویچ پانل دو رو صاف

همان‌طور که از نام این ساندویچ پانل‌ها پیداست، مدل آن‌ها به صورت دو رو صاف است و ضخامت‌های مختلفی از آن در بازار موجود است که می‌توانید بسته به نیازتان ضخامت مناسب را انتخاب کنید. ضخامت‌های موجود رایج این ساندویچ پانل‌های موجود در بازار 4 سانتی متری، 6 سانتی، 8 سانتی، 10 سانتی، 5/12 سانتی و 15 سانتی متری است. عرض این ساندویچ پانل‌های دو رو صاف ثابت و طول آن‌ها از 1 تا 13 متر متفاوت است.

  ساندویچ پانل ضد حریق - پانل ساندویچی نسوز

 شما می‌توانید ساندویچ پانل مورد نظرتان را با ضخامت و طول دلخواه سفارش دهید. ساندویچ پانل‌های دو رو صاف بسته به کاربرد و موارد به کار رفته در ساخت آن‌ها دارای دو نوع سبک و سنگین است. بر روی بدنه این ساندویچ پانل‌ها هیچ‌گونه شیاری وجود ندارد و کاملا صاف است؛ از همین‌رو به آن دو رو صاف گفته می‌شود.

لایه عایق و ورق ساندویچ پانل اتاق تمیز

بهترین گزینه برای اجرای اتاق‌های تمیز، ساندویچ پانل‌های دو رو صاف هستند. این پانل‌ها به واسطه لایه عایقی که دارند، به خوبی می‌توانند دیواره یا سقف کلین روم را در برابر ورود و خروج آلاینده‌ها کنترل کنند. ساندویچ پانل‌های کلین روم معمولا به صورت دو رو صاف، یک رو صاف و یک رو شیاردار تولید و عرضه می‌شوند.

 دلیل این شیوه طراحی پانل‌ها، بالا بردن مقاومت کلین روم‌ها نسبت به ضربه، خوردگی، پوسیدگی، تجمع میکروب‌ها و قارچ‌ها است. همچنین برخی از انواع ساندویچ پانل دو رو صاف وجود دارد که خاصیت ضد حریقی دارند و همانند ساندویچ پانل‌های ضد حریق شعله‌های آتش را دفع می‌کنند و از پیشرفت و گسترش آن‌ها به دیگر نقاط جلوگیری می‌کنند.

ساندویچ پانل دو رو صاف با فوم عایق پلی یورتان

همان‌طور که می‌دانید به طور کلی از چند عایق پشم سنگ، پلی اورتان و پلی استایرن برای ساخت ساندویچ پانل‌های دو رو صاف استفاده می‌شود. مزیت استفاده از فوم پلی یورتان برای این ساندویچ پانل‌ها، مقاومت بالای این لایه عایق در برابر شعله‌های آتش است. بنابراین ساندویچ پانل دو رو صاف پلی اورتان را می‌توان یک پانل ضد حریق دانست. همچنین پلی یورتان نسبت به پلی استایرن عایق قوی‌تری است به همین خاطر استفاده از آن برای ساندویچ پانل‌های دو رو صاف بیشتر توصیه می‌شود.

  ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل اتاق تمیز با عایق پلی استایرن

یکی دیگر از عایق‌های مناسب برای قرار گرفتن در ساختار ساندویچ پانل‌های کلین روم، عایق پلی استایرن است. ساندویچ پانل دیواری دو رو صاف پلی استایرن از ورق‌های گالوانیزه رنگی با ضخامت‌های 5 سانتی متری تولید می‌شوند. از این ساندویچ پانل‌ها می‌توان در هر محیطی که بهداشت جزو فاکتورهای اصلی است استفاده کرد. مانند صنایع دارویی، درمانی و غذایی.

پلی استایرن به دلیل امتیاز کمتری که در عایق سازی نسبت به پلی اورتان دارد، دارای قیمت کمتری نیز است. از همین‌رو اجرا و پیاده‌سازی اتاق‌های تمیز با عایق پلی استایرن ممکن است کم هزینه‌تر از فوم عایق پلی اورتان باشد. پلی استایرن به دو صورت نسوز و دیرسوز موجود است. برای ساخت این ساندویچ پانل‌ها از پلی استایرن دیرسوز استفاده می‌شود. پلی استایرن خود دارای چهار نوع است که یکی از این انواع پلی استایرن انبساطی است؛ از این پلی استایرن‌ها به عنوان لایه عایق ساندویچ پانل‌های دو رو صاف استفاده می‌شود.

جنس لایه‌های رویه و زیره ساندویچ پانل‌های دو رو صاف

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم، ساندویچ پانل‌های کلین روم معمولا از لایه پلی استایرن با ورق‌های رنگی گالوانیزه تولید می‌شوند. اما بسته به نظر و درخواست مشتری می‌توان این ساندویچ پانل‎ها را با ورق‌های آلوزینک یا آلومینیوم نیز پوشش داد. توجه داشته باشید که فرقی نمی‌کند از چه جنس ورقی برای ساندویچ پانل اتاق تمیز دو رو صاف استفاده شود، در حالت کلی نوع فرمینگ ورق‌های این پانل کاملا صاف و بدون هیچ شیاری است.

در اغلب کلین روم‌ها از ساندویچ پانل‌های دو رو صاف برای قسمت‌های داخلی سازه و از پانل‌های یک رو صاف برای قسمت‌های بیرونی سازه استفاده می‌شود؛ به‌گونه‌ای که رویه فرم شده به سمت خارج ساختمان قرار گرفته باشد. توجه داشته باشید که رنگ ورق‌ها، طول، عرض و ضخامت آن‌ها همگی بسته به درخواست و نیاز مشتری تولید می‌شود.

  ساندویچ پانل مرغداری | قیمت پنل برای ساخت مرغداری

مزایای ساندویچ پانل‌های دو رو صاف

مهم‌ترین فاکتوری که برای ساخت اتاق‌های تمیز باید رعایت شود، حفظ پاکیزگی محیط است. به همین خاطر باید از ساندویچ پانل‌های دو رو صاف برای ساخت این اتاق‌ها استفاده شود. در ساندویچ پانل‌هایی که دارای شیار هستند، ممکن است این شیارها به محلی برای تجمع میکروب و قارچ‌ها تبدیل شود. از دیگر مزایای این ساندویچ پانل‌ها می‌توان به عدم استفاده از پیچ و مهره برای نصب آن‌ها اشاره کرد. ساندویچ پانل‌های کلین روم به صورت فاق و زبانه در یکدیگر قفل شده و توسط ابزارهایی مهار می‌شوند.

کاربرد ساندویچ پانل دو رو صاف

ساندویچ پانل‌های دو رو صاف یا یک رو صاف یک رو شیار دارد  که می‌توانند با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. اما عمده‌ترین کاربرد این پانل‌های ساندویچی در ساخت اتاق‌های تمیز است؛ به همین خاطر اغلب پانل ساندویچی دو رو صاف را به ساندویچ پانل اتاق تمیز می‌شناسند. از اتاق‌های تمیز نیز با اهداف مختلفی استفاده می‌شود که بزرگ‌ترین آن، انجام تحقیقات درمان و دارویی است. از دیگر کاربردهای ساندویچ پانل اتاق تمیز می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • ساخت و نگهداری تجهیزات پزشکی
  • ساخت مکان‌های مخصوص برای تولید دارو
  • ساخت اتاق‌هایی برای تولیدات کارخانجات مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی

قیمت ساندویچ پانل کلین روم چقدر است؟

ساندویچ پانل‌ها را می‌توان در ضخامت، ابعاد و کیفیت مختلفی تولید کرد. علاوه بر آن لایه عایق ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز نیز می‌تواند از پلی استایرن یا پلی یورتان باشد که هر کدام بسته به نوع و کیفیت، قیمت‌های متغیری دارند. با توجه به فاکتورهایی متفاوتی که در قیمت ساندویچ پانل‌ها موثر است، بیان هزینه ساندویچ پانل دو رو صاف ممکن نیست.

  پلی یورتان چیست؟

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا پس از تعیین نوع، ضخامت و لایه عایق ساندویچ پانل، قیمت آن برآورد شود.

کاربرد ساندویچ پانل دورو صاف●ساخت و نگهداری تجهیزات پزشکی
●ساخت مکان‌های مخصوص برای تولید دارو
●ساخت اتاق‌هایی برای تولیدات کارخانجات مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی
مزایا ساندویچ پانل دورو صاف●اتاق تمیز
●عدم استفاده از پیچ و مهره هنگام نصب

نحوه نصب ساندویچ پانل دو رو صاف چگونه است؟

برای نصب همه ساندویچ پانل‌ها از جمله ساندویچ پانل دو رو صاف ابتدا باید فرایند زیرسازی ساندویچ پانل به صورت اصولی انجام شود.

مناسب‌ترین عایق برای ساندویچ پانل اتاق تمیز کدام است؟

برای ساخت اتاق‌های تمیز معمولا از ساندویچ پانل‌های پلی اورتان با ورق‌های رنگی گالوانیزه استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل دارویی چیست؟

ساندویچ پانل‌های دو رو صاف که برای ساخت کلین روم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد را ممکن است با نام ساندویچ پانل دارویی نیز شنیده باشید. از این کلین روم‌ها به عنوان اتاق‌هایی برای ساخت و نگهداری دارو استفاده می‌شود.

Picture of چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.