پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساخت سوله با ساندویچ پانل – ساندویچ پنل سوله

ساندویچ پانل سوله و انبار

هدف ما از ارائه این مطلب پرداختن به معرفی انواع ساندویچ پانل سوله و انبار و همچنین کاربردهای آن است. اما در ابتدا بهتر است به توضیح مختصری که از سوله و کاربردهای آن در اختیارتان می‌گذاریم توجه کنید. سوله سازه‌های فلزی را می‌گویند که سقف شیبداری دارند و بر اساس اصول و محاسبات فنی طراحی و ساخته می‌شوند. سوله‌ها سازه‌های پرکاربردی هستند که در تمام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل استفاده از آن در صنایع مختلف به همراه مزیت‌هایی که نسبت به مصالح قدیمی دارد، بسیار گسترش پیدا کرده است. در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه سوله و ساندویچ پانل سوله پرداخته‌ایم.

 در حال حاضر پیشرفت در صنعت ساختمان سازی و ساخت انواع ساندویچ پانل بیشتر از هر زمان دیگری به چشم می‌خورد. ساندویچ پانل‌های سوله در انواع ساده یا شیبدار، دو دهانه، چند دهانه، تک شیب و… تولید می‌شوند. پیش از این گفتیم ساندویچ پانل سوله و انبار کاربردهای فراوان دارد و از آن می‌توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. سوله به جهت استفاده در حوزه کشاورزی، تجاری، نظامی، فروشگاهی، صنعتی، ورزشی و بسیاری از مواد دیگر با مشخصات مورد نیاز طراحی و ساخته می‌شود.

 مواردی مانند وزن کم و سبک، قابلیت بازیافت، مقاومت و استحکام بالا، مقاوم در برابر زلزله و قابلیت جابه‌جایی از جمله ویژگی‌های مهم ساندویچ پانل سوله و انبار به شمار می‌روند که باعث شده است استقبال از این محصول بالا برود.

سوله چیست؟

در حال حاضر سازه‌های پیش ساخته زیادی به منظور استفاده در صنعت ساختمان سازی، طراحی و تولید می‌شوند. سوله نوعی سازه پیش ساخته است که از جنس فولاد است و سقفی شیبدار دارد. ساختار و نوع سوله با توجه به کاربرد در صنعت‌های مختلف، تفاوت‌هایی با دیگر سازه‌ها دارد. همچنین تولید آن‌ها در شکل‌های گوناگون و بر اساس محل قرارگیری بسیاری از موارد دیگر صورت می‌گیرد. عواملی وجود دارند که نقش بسیار زیادی را در تولید سوله دارند و در واقع وجود همین عوامل سوله‌ها را نسبت به یکدیگر متمایز کرده است. عواملی مانند طول سوله، ارتفاع سوله، دهانه سوله، میزان مقاومت آن در برابر زلزله و مقاومت خاک، میزان تحمل سوله در برابر بارش برف و باران و نوع پوشش سقف سوله.

  قیمت و خرید ساندویچ پانل دیواری (پنل دیوار)

ساخت سوله با ساندویچ پانل – ساندویچ پنل سوله – ساندویچ پانل دیواری سقفی سوله

بیشتر بخوانید : تولید کننده ساندویچ پانل ، اجرا و نصب ساندویچ پانل ، پیچ مخصوص ساندویچ پانل ، زیرسازی ساندویچ پانل ، نصاب ساندویچ پانل ، کاربرد ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سوله و انبار

سوله‌ها با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند در انواع مختلفی تولید می‌شوند که عبارتنداز: سوله‌های تک دهانه، سوله‌های چند دهانه، سوله‌های قوسی، سوله‌های چند ضلعی

سوله از سازه‌هایی محسوب می‌شود که طراحی آن با سازه‌های دیگر متفاوت است. از دیگر نکات موجود در تولید سوله این است که از تیر ورق به جای پروفیل‌های آماده استفاده در آن استفاده می‌شود. زیرا قاب‌های به کار رفته در این سازه علاوه بر شیب، دهانه بزرگی نیز دارد. تولید سوله همانند برش کاری، جوش کاری، مونتاژ و رنگ است و در کارخانه صورت می‌گیرد. قطعات سوله با استفاده از پیچ و مهره و تیر و جرثقیل در محل مورد نظر به یکدیگر متصل می‌شوند.

ساندویچ پانل سوله چیست؟

در ساخت سوله از ساندویچ پانل سوله استفاده می‌شود. این نوع از پانل‌ها همانطور که گفته شد یکی از مصالح ساختمانی جدید محسوب می‌شوند. این مصالح به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد، جایگزین خوبی برای دیگر مصالح سنتی شده‌اند. به طوری که افراد فعال در حوزه ساخت و ساز دیگر تمایلی به استفاده از روش‌های سنتی مانند آجر، سیمان و… راندارند و ترجیح می‌دهند از محصولی به روزتر استفاده کنند که علاوه بر کاهش هزینه کلی پروژه، کیفیت خوبی به همراه داشته باشد.

هزینه پایین ساندویچ پانل از ویژگی‌های مهم آن به شمار می‌رود. استفاده از ساندویچ پانل سوله و انبار مزیت‌های فراوانی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. ساندویچ پانل‌ها به جهت استفاده در ساخت دیوار و سقف هم نیز کاربرد دارند. به طور کلی ساندویچ پانل‌های مخصوص سوله به دو دسته ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تقسیم می‌شوند که از نوع دیواری آن در مواردی به جهت جداسازی بخش‌های مختلف و از پانل سقفی برای ساخت سقف سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل سوله در انواع اتاقک‌ها، انبارها و سوله‌ها کاربرد دارد.

  ساندویچ پانل کانکس | ساخت کانکس با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل – ساندویچ پنل سوله – ساندویچ پانل دیواری سقفی سوله – پوشش سقف سوله, ساندویچ پانل, پانل سقفی و دیواری

سوله در چه مواردی کاربرد دارد؟

سوله‌ها به طور کلی کاربردهای متفاوتی در برخی زمینه‌ها دارند که عبارتنداز:

 1. کشاورزی (سوله مرغداری، سیلوی غلات، سوله گاوداری و پرورش قارچ)
 2. نظامی (آشیانه هواپیما، آشیانه هلی کوپتر، آشیانه تانک، سوله انبار مهمات و کمپ نظامی)
 3. تجاری (سوله تعمیرگاه خودرو، سوله رستوران، سوله فروشگاهی، سوله بازار میوه و تره بار و سوله انبار)
 4. سوله صنعتی (سوله انبارصنعتی و سالن تولید)
 5. ورزشی (سالن‌های فوتبال و ورزش‌های تیمی)
ساندویچ پانل سوله و انبار

اجزای تشکیل دهنده سوله

اجزای مورد نیاز برای ساخت سوله با توجه به کاربرد آن انتخاب می‌شوند. سوله‌ها از اجزا و مصالح مختلفی مانند فریم، بادبند، ستون‌های وال پست، پروفیل‌ها، سایه بان، پیچ و مهره، ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی و نبسی‌های سینه بند تشکیل می‌شوند.

انواع ساندویچ پانل سوله

 • سوله ساده یا شیبدار به صورت تک دهانه
 • سوله دو دهانه یا دوقلو
 • سوله چند دهانه یا چند قلو
 • سوله تک شیب
 • سوله قوسی با میزان قوس معین
 • سوله تمام قوس با دارا بودن قوس در ستون و رفترها
 • سوله چند ضلعی

مزایای استفاده از سوله

ویژگی‌های موجود در هر مصالح که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به موادی که در تولید آن استفاده می‌شود بستگی دارد. در واقع نوع و کیفیت مواد می‌تواند شمار ویژگی‌های یک سوله را بالا ببرد. مزایای یک سوله مناسب شامل موارد زیر می‌شود.

 1. سوله غیر قابل اشتعال است و در برابر نفوذ آب از مقاومت لازم برخوردار است.
 2. در مقابل عوامل طبیعی مانند باد، زلزله و طوفان مقاوم است.
 3. سوله‌ها امکان این را دارند که به راحتی جابه‌جا شوند و حتی در محلی دیگر مجدداً از آن استفاده کرد.
 4. سوله‌ها عایق خوبی در برابر حرارت و رطوبت هستند.
 5. در برابر جریان الکتریسیته بی اثر و بسیار عایق است.
 6. ساندویچ پانل سوله در مقایسه با سازه‌های بتنی از وزن بسیار سبک و همچنین هزینه کمتری برخوردار است.
 7. قابل بازیافت است.
 8. مقاومت و استحکام بالایی دارد.
 9. ساخت سوله به دلیل آماده بودن با سرعت بالایی انجام می‌شود.
 10. عایقی خوب در برابر صوت است.
ساندویچ پانل سوله و انبار

بهترین نوع ساندویچ پانل سوله کدام است؟

در تولید ساندویچ پانل سوله از ورق‌های آلوزینک، گالوانیزه، آلومینویم و عایق پشم شیشه استفاده می‌شود. اما در رابطه با بهترین نوع ساندویچ پانل سوله باید بگوییم که انواع پلی یورتان آن جزو بهترین محصولات به شمار می‌روند. ساندویچ پانل پلی یورتان در خط تولید کارخانه‌ها در ضخامت 4 تا 10 سانت ساخته می‌شوند.

  ساندویچ پانل صنعتی

سوله انبار

سوله انبار به جهت نگهداری و ذخیره سازی محصولات صنعتی، کشاورزی، نظامی، نگهداری تجهیزات، دستگاه‌ها و ابزار آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ذخیره سازی محصولات باعث می‌شود استفاده بهینه از فضاهای موجود افزایش یابد. سوله‌های انبار در متراژی مانند 100000 متر مربع به جهت ذخیره سازی غلات ساخته می‌شوند. از ویژگی‌های ساندویچ پانل سوله این است که اسکلت آن به راحتی و در زمان کمی به یکدیگر متصل می‌شود. زیرا مواد و تجهیزاتی که درساخت سوله استفاده می‌شود بسیار ساده است. سازه‌هایی که برای انبار آماده سازی می‌شوند به طور معمول یک طبقه‌ای و با حداقل ارتفاع 6 متر است. استفاده از سازه‌های پیش ساخته سوله می‌تواند در کاهش هزینه و زمان نقش به سزایی داشته باشد.

بیشتر بدانید : تولید کننده ساندویچ پانل

مزایا استفاده از سوله سوله غیر قابل اشتعال است و در برابر نفوذ آب از مقاومت لازم برخوردار است.
در مقابل عوامل طبیعی مانند باد، زلزله و طوفان مقاوم است.
سوله‌ها امکان این را دارند که به راحتی جابه‌جا شوند و حتی در محلی دیگر مجدداً از آن استفاده کرد.
سوله‌ها عایق خوبی در برابر حرارت و رطوبت هستند.
در برابر جریان الکتریسیته بی اثر و بسیار عایق است.
کاربرد سولهکشاورزی (سوله مرغداری، سیلوی غلات، سوله گاوداری و پرورش قارچ)
نظامی (آشیانه هواپیما، آشیانه هلی کوپتر، آشیانه تانک، سوله انبار مهمات و کمپ نظامی)
تجاری (سوله تعمیرگاه خودرو، سوله رستوران، سوله فروشگاهی، سوله بازار میوه و تره بار و سوله انبار)
سوله صنعتی (سوله انبارصنعتی و سالن تولید)
ورزشی (سالن‌های فوتبال و ورزش‌های تیمی)
انواع ساندویچ پانل سولهسوله ساده یا شیبدار به صورت تک دهانه
سوله دو دهانه یا دوقلو
سوله چند دهانه یا چند قلو
سوله تک شیب
سوله قوسی با میزان قوس معین

قیمت ساندویج پانل سوله چگونه است؟

قیمت این محصول به مواردی بستگی دارد؛ ممکن است با توجه به نواساناتی که در بازار و مصالح ایجاد می‌شود متغیر باشد. همچنین نوع مواد به کار رفته در ساندویچ پانل و همچنین ابعادی که مد نظر خریدار است و انتخاب می‌کند، از عوامل تأثیر گذار در قیمت گذاری این محصول به شمار می‌روند.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.