پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

نصاب ساندویچ پانل در مشهد

نصاب ساندویچ پانل

نصاب ساندویچ پانل کیست؟ همان‌طور که از نامش پیداست، مجری ساندویچ پانل شخصی است که کار اجرا و نصب ساندویچ پانل را به اتمام می‌رساند. یک نصاب پانل باتجربه با نحوه نصب ساندویچ پانل به خوبی آشنا است و این اقدام را در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رساند. اجرا و نصب ساندویچ پانل نکات و جزئیات قابل توجهی دارد که در صورت توجه نداشتن به آن‌ها، ممکن است فرایند نصب با چالش‌هایی مواجه شود. به همین خاطر بهتر است برای نصب حتما از نصابان ساندویچ پانل کمک بگیرید و نصب این پانل‌ها را بر عهده‌ پیمانکاران غیرحرفه‌ای نگذارید.

نصاب ساندویچ پانل

نحوه نصب ساندویچ پانل چگونه است؟ یکی از وظایف نصاب پانل قبل از نصب، زیرسازی ساندویچ پانل و یا نصب اسکلت ساندویچ پانل است. نحوه اجرای سقف های ساندویچ پانل به این صورت است که ابتدا یک شبکه فلزی با پروفیل گالوانیزه سبک ایجاد می‌شود و سپس ساندویچ پانل‌ها یا کمک پیچ مخصوص ساندویچ پانل یعنی سرمته دار بر روی این شبکه فلزی نصب می‌شود. زیرسازی و آهن کشی ساندویچ پانل نیز از وظایف نصاب ساندویچ پانل است. برای اینکه در طول فرایند نصب با هیچ چالشی مواجه نشوید، باید در قرارداد نصب ساندویچ پانل تمامی بندهای مهم مانند قیمت دستمزد ساندویچ پانل، زمان شروع و پایان پروژه و ظایف نصاب پانل به صورت واضح قید شود. قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل به عوامل متعددی بستگی دارد که در طول مقاله به صورت مفصل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر به دنبال نصاب ساندویچ پانل در مشهد هستید، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با ما در شرکت آریا بارون توس تماس بگیرید.

  عایق‌های مناسب ساندویچ پانل

اجرا و نصب ساندویچ پانل

یکی از مهم‌ترین اقدامات پس از خرید ساندویچ پانل‌ سقفی و دیواری برای پوشش سقف یا دیواره‌های یک سازه، فرایند نصب و اجرای این پانل‌ها است. برای نصب ساندویچ پانل‌ها، به یک مجری نصب ساندویچ پانل نیاز خواهید داشت؛ چراکه نکات حائز اهمیتی در نصب وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن‌ها ممکن است عمر و دوام ساندویچ پانل کاهش یابد. به عنوان مثال ساندویچ پانل سقفی باید به صورت اورلپ قرار بگیرد؛ این اقدام برای آبندی سقف و جلوگیری از ورود رطوبت به سقف ضروری است.

قبل از اجرا و نصب ساندویچ پانل اقداماتی نیز باید برای اسکلت ساندویچ پانل صورت بگیرد. زیر سازی ساندویچ پانل به منظور نصب و اجرای آن‌ها صورت می‌گیرد. برای آهن کشی ساندویچ پانل از پروفیل‌های مختلف و در اغلب مواقع پروفیل با سطح مقطع z استفاده می‌شود. نصاب ساندویچ پانل باید، پانل‌ها را با توجه به فواصل پروفیل‌ها از یکدیگر نصب کند.

نحوه نصب ساندویچ پانل توسط مجری ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل‌ها فرایند چندان سختی نیست و همین ویژگی سرعت اتمام پروژه‌های ساختمانی را چندین برابر می‌کند. سپردن نصب و اجرای این پانل‌ها به نصاب ساندویچ پانل مزایایی دارد. به عنوان مثال مجری ساندویچ پانل می‌داند برای نصب پانل‌ها از چه متریالی استفاده کند که حجم مصرفی مصالح یا حتی هزینه‌های مربوط به زیر سازی و اسکلت ساندویچ پانل کاهش یابد.

 علاوه بر آن سپردن نصب ساندویچ پانل‌ها به کارشناسان این کار، کیفیت کار را نیز افزایش می‌دهد. نحوه اجرا و نصب ساندویچ پانل معمولا به دو صورت است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  راهنمای انتخاب ساندویچ پانل

نصب با زیرسازی فلزی

این شیوه نصب ساندویچ پانل معمولا برای ساختمان‌ها، سوله‌ها یا سرویس‌های بهداشتی کاربرد دارد. در این روش قبل از اجرای ساندویچ پانل، ابتدا اسکلت ساندویچ پانل نصب می‌شود. اسکلت ساندویچ پانل، آهن کشی یا زیر سازی آن همگی به معنای اجرای یک شبکه فلزی است که ساندویچ پانل‌ها بر روی آن سوار می‌شوند. این شبکه فلزی با استفاده از پروفیل‌های گالوانیزه سبک اجرا می‌شوند. مورد مهمی که نصاب ساندویچ پانل باید به آن توجه داشته باشد، نصب پانل‌ها برخلاف جهت این شبکه فلزی است.

علت نصب ساندویچ پانل برخلاف شبکه فلزی از سوی مجری ساندویچ پانل، سهولت اتصال پیچ سرمته دار در محل تلاقی ساندویچ پانل و پروفیل‌های زیرسازی است. زیرسازی هم برای نصب ساندویچ پانل‎های سقفی و هم دیواری صورت می‌گیرد. تنها در شرایط خاصی می‌توان با تایید نصاب ساندویچ پانل، پانل‌ها را بدون زیرسازی نصب کرد.

بیشتر بدانید :

نصب بدون زیرسازی فلزی

برای نصب ساندویچ پانل‌های سقفی در اغلب مواقع باید زیرسازی یا اسکلت بندی با کمک پروفیل‌ها صورت بگیرد. اما گاهی می‌توان ساندویچ پانل‌های دیواری را بدون زیرسازی فلزی نصب کرد. در این شرایط پانل‌ها را بر روی دیوارهای کاشی کاری شده یا گچ کاری شده نصب می‌کنند. نصاب ساندویچ پانل برای اجرای پانل‌ها و نصب آن‌ها بر روی دیوار از رول پلاک و پیچ استفاده می‌کند.

نحوه اجرای سقف‌ های ساندویچ پانل

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، نصب ساندویچ پانل‌ها جزئیاتی دارد که توجه به آن‌ها منجر به بهبود کیفیت اجرایی پروژه خواهد شد. در نحوه اجرای سقف های ساندویچ پانل نیز مانند دیگر انواع ساندویچ پانل، ابتدا نیاز به زیر سازی وجود دارد. نکته‌ای که نصابان ساندویچ پانل هنگام اجرای این پانل‌ها باید به آن توجه داشته باشند این است که ساندویچ پانل‌ها را در مناطق پرباران به صورت افقی نصب کنند.

نحوه اجرای سقف‌ های ساندویچ پانل

در مناطقی که بارندگی زیاد است احتمال نفوذ آب به درون ساختمان افزایش می‌یابد. از همین‌رو برای پیشگیری از این مشکل باید زیرسازی ساندویچ پانل به صورت عمودی و نصب پانل‌ها بر روی این اسکلت به صورت افقی صورت بگیرد. این اقدام امکان نفوذ آب از میان درزهای ساندویچ پانل را غیر ممکن می‌کند.

  ساندویچ پانل دورو صاف + مشخصات فنی و قیمت

وظایف نصاب پانل و لیست نصابان ساندویچ پانل

نصاب پانل و مجری نصب ساندویچ پانل‌های سقفی و ساندویچ پانل‌ دیواری شخصی است که از سوی شرکت فروشنده ساندویچ پانل‌، مسئولیت اجرا و نصب ساندویچ پانل را بر عهده دارد. وظایف مجری ساندویچ پانل عبارتنداز:

  • زیرسازی ساندویچ پانل با کمک پروفیل‌های گالوانیزه
  • پوشش سقف و دیواره‌ها با کمک ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری
  • تهیه ابزارهای مورد نیاز برای نصب مانند چسب، پیچ و فلاشینگ مورد نیاز

شما می‌توانید با مشاهده لیست نصابان ساندویچ پانل شهر خود، نصاب پانل مورد نظر را پیدا کنید تا فرایند اجرا و نصب را انجام دهد. توجه داشته باشید که با نصب پانل‌ها توسط نصاب ساندویچ پانل باتجربه، مشکلاتی نظیر نشتی آب به داخل ساختمان و ورود گرد و خاک نخواهید شد.

قرارداد نصب ساندویچ پانل

همان‌طور که تا به اینجای مطلب خواندید، نصب ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت بگیرد. همچنین جزئیات و نکاتی برای نصب وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نشود، ممکن است در آینده مجبور به پرداخت هزینه‌های جانبی برای تعمیر یا تعویض قسمت‌هایی از سقف شوید. از همین‌رو توصیه می‌شود به هیچ عنوان فرایند اجرا و نصب ساندویچ پانل را به پیمانکاران نابلد نسپارید.

اگر پیمانکار هستید و پروژه‌های ساختمانی زیادی را به اجرا در می‌آورید، بهتر است یک قرارداد نصب ساندویچ پانل با یک شرکت معتبر داشته باشید تا تمام پانل‌های پروژه‌هایتان را اجرا و نصب کنند. بندهای مهمی مانند مدت زمان مورد نیاز برای نصب، تاریخ شروع، تاریخ پایان و مبلغ قرارداد باید قید شود. همچنین از نصاب ساندویچ پانل بخواهید که در قرارداد قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل را قید کند.

  ساندویچ پانل سردخانه چیست و انواع پانل های سردخانه ای

قیمت دستمزد ساندویچ پانل چقدر است؟

قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل از سوی مجری این کار چقدر است؟ یکی از سوالاتی که معمولا از سوی افراد می‌شود، قیمت اجرت نصب ساندویچ پانل است. محاسبه دستمزد نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری به عوامل متعددی بستگی دارد و مهم‌ترین آن نصب پانل‌ها با زیرسازی فلزی یا بدون زیرسازی فلزی است. از دیگر عواملی که قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل برای نصب را تعیین می‌کند، میزان سختی پروژه است.

از همین‌رو قبل از نصب، از نصاب ساندویچ پانل بخواهید تا هزینه نهایی را با توجه به فاکتورهای فوق برآورد کند. از آنجایی که فاکتورهای دیگری چون ارتفاق سازه، نوع سازه، نوع زیرسازی و شرایط محیطی بر روی قیمت نصب ساندویچ پانل موثر است، بهتر است تمامی این موارد را در قرارداد نصب ساندویچ پانل قید کنید.

نصاب ساندویچ پانل در مشهد

اگر به دنبال نصاب ساندویچ پانل در مشهد هستید، می‌توانید انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری را از شرکت آریا بارون توس خریداری کنید. خط تولید ساندویچ پانل آریا بارون انواع ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری را با بروزترین دستگاه‌های روز دنیا و کارشناسان خبره در این زمینه تولید می‌کند.

 در صورت خرید می‌توانید با نصاب ساندویچ پانل شرکت قرارداد بسته تا فرایند اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری را انجام دهند. برای اطلاع از قیمت اجرای ساندویچ پانل توسط مجری ساندویچ پانل و نصاب ساندویچ پانل در مشهد تماس بگیرید.

آیا برای نصب ساندویچ پانل باید هزینه جداگانه پرداخت کنیم؟

آیا می‌توان از لیست نصابان ساندویچ پانل خود شرکت تولید کننده برای نصب کمک گرفت؟

در صورت خرید انواع ساندویچ پانل از آریا بارون توس، می‌توانید قرارداد نصب ساندویچ پانل را با کارشناسان و مجریان ما منعقد کنید.

ضرورتی برای بستن قرارداد نصب ساندویچ پانل وجود دارد؟

در صورت بستن قرارداد با نصاب ساندویچ پانل، فرایند اجرا و نصب ساندویچ پانل بدون هیچ مشکلی به اتمام خواهد رسید.

چگونه بر سر قیمت دستمزد ساندویچ پانل به توافق برسیم؟

برای توافق بر قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل از نصاب ساندویچ پانل بخواهید همان ابتدا هزینه نهایی را برآورد کرده و در قرارداد ذکر کند.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.