پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

پارامترهای کیفیت ساندویچ پانل

پارامترهای کیفیت ساندویچ پانل

همانطور که اطلاع دارید آگاهی از پارامترهای کیفیت ساندویچ پانل باعث می‌شود تا خرید هوشمندانه‌تری داشته باشید. امروزه مصالح پیش ساخته برای رفع نیاز به مصالح باکیفیت و در عین حال قیمت پایین‌تر تولید شده است که ساندویچ پانل‌ها یکی از این مصالح است که مورد توجه پیمانکاران قرار گرفته است. ساندویچ پانل‌ها جایگزین مصالح و سازه‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به عنوان پوشش سقف و دیواری گزینه بسیار مناسبی هستند. اهمیت کیفیت ساندویچ پانل‌ها در این است که استحکام و فشردگی بالا دارند و همچنین در بهینه سازی مصرف سوخت، افزایش روند ساخت و ساز، راحتی در حمل و نقل، کاهش اتلاف انرژی، نصب آسان و… کمک می‌کند.

باید در نظر بگیرید که ساندویچ پانل با کیفیت مقاومت سازه را در برابر عوامل مخرب فیزیکی و شیمیایی که از تاثیرات باد و طوفان، آتش سوزی، زلزله، رطوبت، باران اسیدی، مواد شیمیایی، تغییرات دمایی و تابش مستقیم نور خورشید حفظ کند. استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت در حفظ ساختمان موثر است وگرنه ساندویچ پانل دچار خرابی، خوردگی و پوسیدگی خواهد شد.

به دلیل اینکه از هر نوع مصالح ساختمانی محصول بی‌کیفیتی هم ساخته می‌شود ما در این مقاله سعی داریم که با پارامترهای کیفیت ساندویچ پانل شما را آشنا کنیم چراکه آگاهی از این موارد در ساخت و ساز و استفاده از ساندویچ پانل بی‌کیفیت، خسارت‌های ایمنی و مالی جبران ناپذیری به ساختمان وارد کند.

چگونه تست کیفیت ساندویچ پانل را بررسی کنیم؟

از آنجا که کیفیت ساندویچ پانل اهمیت بالایی دارد ، برای سنجش کیفیت آن راه‌هایی وجود دارد.

  ساندویچ پانل اکس پی اس (xps)

1- متریال مورد استفاده

در اولین قدم تست کیفیت ساندویچ پانل ورق‌های تشکیل دهنده پانل است. ساندویچ پانل از 3 نوع ورق گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک تولید می‌شود. نقش اصلی در حفاظت از فوم را عایق‌های بیرونی دارد و استفاده از متریال مرغوب برای این روکش‌ها حائز اهمیت است. چنانچه از مواد بی‌کیفیتی در در ورق‌ها مصرف شود منجر به عمر کوتاه و عدم پایداری در برابر پوسیدگی و خوردگی می‌شود. در طی چند سال اخیر استفاده از روکش آلوزینک بیشتر خواستار داشته است چراکه کیفیت آن نسبت به بقیه ورق‌ها بالاتر است. مونتاژ روکش‌های ساندویچ پانل اگر به خوبی انجام نشود، در صورت بروز مشکلات برای دیگر قطعات آن، نمی‌توان قسمت‌های معیوب را تعمیر یا حتی تعویض کرد.

متریال بعدی فوم است که هسته اصلی ساندویچ پانل‌ها را تشکیل می‌دهد و فوم در لایه میانی آن قرار می‌گیرد. وظیفه فوم‌ها این است که در برابر رطوبت، صوت و حرارت سازه را دور نگه دارد. حال مواد بی‌کیفیت در تولید فوم باعث اتلاف انرژی، آتش سوزی و حرارت خواهد شد. وجود فوم‌ها منجر به افزایش طول عمر سازه می‌شود.

بیشتر بخوانید :

2-عایق بندی ساندیچ پانل

از جمله مزایای ساندویج پانل‌ها، خاصیت عایق بودن آن است و فوم پلی اورتان این خاصیت را دارا می‌باشد. تست با در نظر گرفتن استاندارها انجام می‌شود، متریال ساندویچ پانل‌ها با مواد هسته‌ای مثل فوم پلی اورتان محکم و سفت، فوم فنل رزین و فوم پلی استایرن اکسترود تست می‌شوند. متریال این ساندویچ پانل‌های مقاوم در برابر سیل و عوامل جوی هستند.

  پشم سنگ چیست؟

3- اهمیت به شرکت تولیدکننده

توجه به برند و شرکت تولیدکننده نیز می‌تواند در تضمین کیفیت پانل‌ها موثر باشد. تولیدکنندگان داخلی و خارجی پیشرو در تولید صنعت ساندویچ پانل وجود دارد که محصولاتشان را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند. افراد با تجربه که در تولید پانل‌ها هستند نیز اهمیت خود را دارند. در ایران نیز تولیدکنندگانی فعالیت دارند اعتبار آن‌ها را متریال به کار برده شده، تعیین می‌کند. گروه آریا بارون مفتخر است با چندین سال خدمت توانسته است جزو معتبرترین تولیدکننده ساندویچ پانل با استفاده از بهترین دستگاه‌های تولید و ماشین آلات در صدر تولیدکنندگان برتر مشهد و ایران قرار بگیرد. ساندویچ پانل بارون تنها به سود بالا در نظر ندارد و رضایت مصرف کنندگان مد نظر است.

 4-قطعات ساندویچ پانل

از دیگر تست‌هایی که بر روی ساندویچ پانل انجام می‌شود مانند تست تعیین استقامت فشاری، مقاومت کششی، خواص مکانیکی، سیستم چفت و بست، ظرفیت خستگی و پشتیانی و… است.

ساندویچ پانل مرغوب

استاندارد ساندویچ پانل به کیفیت و مرغوبیت جنس آن بستگی دارد. ویژگی‌های ساندویچ پانل مرغوب در انواع ساندویچ پانل دیواری، سقفی و سردخانه‌ای می‌توان مشاهده کرد. این مصالح از پیش ساخته شده عموما در کانکس، سوله، هتل و سردخانه و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابتدا برای تشخیص ساندویچ پانل مرغوب به ساختار سه لایه و فوم عایق آن توجه کنید و همانطور که در بالا گفتیم ورق‌هایی که در تولید ساندویچ پانل به کار برده می‌شود از سه نوع است؛ فوم عایق آن نیز عمدتا از فوم‌های اکس پی اس، پشم شیشه یا پشم سنگ و… می‌باشد. این موارد در خط تولید، مشخص کننده مرغوبیت نهایی پانل‌ها است.

  ساندویچ پانل اکس پی اس (xps)

7 ویژگی ساندویچ پانل مرغوب

 • تنوع در رنگ، ابعاد و طرح
 • سبک وزنی
 • نصب آسان و سریع
 • قابلیت بازگردانی و بازیافت
 • حمل و نقل راحت
 • مقاوم در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی
 • مقاوم در برابر عوامل مخرب

به چه نکاتی در خرید ساندویچ پانل مرغوب توجه کنیم؟

 1. مزیت استفاده از پانل در سازه مشخص کنید.
 2. در تهیه ساندویچ پانل به مزیت آن با توجه به نوع آب و هوا و شرایط اقلیم دقت کنید.
 3. ساندویچ پانل سقفی با نوع سازه شما باید هماهنگی داشته باشد؛ تعداد و نوع گام به افزایش تعداد ورق پانل هم وابسته است.
 4. هرچه پانل مرغوب‌تر نباشد به طبع قیمت آن پایین‌تر است.
 5. در خرید پانل دیواری به کاربری و نوع ساندویچ پانل توجه کنید.
 6. لوازم جانبی و اتصالات لازم برای نصب ساندویچ پانل نیز مهم است.
 7. جهت راهنمایی در خرید با مشاوران و کارشناسان آریا بارون می‌توانید مشورت کنید.
 8. کیفیت ورق و فوم به کار رفته در ساندویچ پانل بالا باشد.
 9. به پشتیبانی مرکزی که ساندویچ پانل خریداری می‌کنید، توجه کنید.
 10. بودجه خود را با هزینه‌هایی که در زمان خرید به وجود می‌آید، در نظر بگیرید.
 11. اولویت بندی استفاده از پانل‌ها را در خرید دقت کنید.
 12. تراز ارتفاعی دیوار و ستون با تعیین قطر سقف بررسی می‌شود.

معایب ساندویچ پانل‌های بی کیفیت چیست؟

این سازه‌های از پیش ساخته شده اگر استاندارهای مناسب را دارا نباشند در کارایی و دوام آن‌ها تاثیر مستقیم دارد؛ همچنین عمر مفید پانل به مواردی از قبیل نوع مصرف سازه، مراقبت بعد از آن، شرایط جوی محیط استفاده از آن وابسته است. ساندویچ پانل بی‌کیفیت معایبی برای مصرف‌کننده می‌تواند داشته باشد مانند اینکه خاصیت عایق بودن فوم میانی از بین برود. علاوه بر این وجود موج یا فرورفتگی در ساندویچ پانل سبب می‌شود پانل‌ها چفت نشوند و راهی برای ورود رطوبت و آلودگی هوا باشد. ساندویچ پانل اگر دچار فرورفتگی و حفره باشد باعث خوردگی آن خواهد شد.

  پشم سنگ چیست؟

بیشتر بخوانید : ساندویچ پانل سقفی

آنچه در مقاله پارامترهای ساندویچ پانل بیان شد

باتوجه به مطالب بیان شده برای خرید ساندویچ پانل باکیفیت پارامترهایی همچون برند و سابقه شرکت معتبر در زمینه تولید این محصولات را باید بررسی کرد و بعد اقدام به خریداری نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل‌ها می‌توانید از مقالات موجود در سایت بازدیدکنید و یا با کارشناسان آریا بارون از طریق شماره تلفن‌ها ارتباط بگیرید.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.