پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل کانکس | ساخت کانکس با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل کانکس

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟ سعی داریم در این باره مطالب مفیدی را از ساندویچ پانل‌ها و مزایایی که دارند در اختیار شما قرار دهیم. ساندویچ پانل به طور کلی به سازه‌های پیش ساخته‌ای گفته می‌شود که امروزه در ساخت و ساز بسیار کاربرد دارد. در واقع از مصالح نوین ساختمانی محسوب می‌شوند که از سه لایه تشکیل شده است و به دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند وزن کم و مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف مورد استقبال افراد و مهندسینی که در عرصه ساخت و ساز فعالیت می‌کنند قرار گرفته است.

 از دیگر مواردی که به جهت استفاده از ساندویچ پانل کانکس برای افراد بسیار مهم است کیفیت و قیمت این نوع سازه است که در مقایسه با دیگر مصالح ساختمان مقرون به صرفه‌تر است. اما ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها ساندویچ پانل کانکس است. ساندویچ پانل کانکس محفظه یا اتاقک‌های کوچکی است که به صورت ثابت و متحرک تولید می‌شوند و اغلب در مواردی که به جابه‌جایی نیاز دارند استفاده می‌شوند.

 معمولاً در ساخت محلی برای نگهبانی در ساختمان‌ها، روزنامه فروشی، گل فروشی، رستوران سیار، سرویس بهداشتی جاده‌ای، مراکز امداد و نجات جاده‌ای، دفاتر کار، بیمارستان‌های صحرایی و… کاربرد دارند. این نوع از ساندویچ پانل‌ها انواع مختلفی دارند که در کارخانه با کاربری‌های متفاوت تولید می‌شوند. از ویژگی‌های استفاده از ساندویچ پانل کانکس می‌توان به مواردی مانند مقاومت در برابر زلزله، پایداری و عمر بالا، قابلیت حمل و جابه‌جایی آسان، وجود عایق‌های مناسب حرارتی و صدا و به کارگیری مواد استاندارد در آن اشاره کرد.

  چسب عایق ساندویچ پانل

 ساندویچ پانل کانکس مسکونی، ساندویچ پانل کانکس اداری، ساندویچ پانل کانکس صنعتی، ساندویچ پانل کانکس ساده، ساندویچ پانل کانکس و ساندویچ پانل کانکس سیار از جمله مواردی هستند که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌شود. ساندویچ پانل کانکس در مقایسه با کانکس معمولی از مشخصات خاصی مانند نوع عایق به کاررفته، جنس و نوع دیواره‌ها و قیمت بالاتر برخوردار است که آن را از سایر مصالح قدیمی متمایز کرده است.

بیشتر بخوانید:ساندویج پانل پشم سنگ

کانکس ساندویچ پانل چیست و چه اهمیتی دارد؟

ساندویچ پانل به سازه‌های پیش ساخته بزرگی گفته می‌شود که از دو لایه ورق فلزی خاجی مانند آلومینیوم یا استیل و… ساخته می‌شوند. در واقع دیواره آن‌ها از پیش توسط پرس فلزات ساخته شده‌اند. این نوع کانکس‌ها به عنوان عایق خوب در برابر سرما و گرما شناخته می‌شوند و در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به موارد استفاده ساندویچ پانل‌ها اشاره خواهیم کرد. همچنین استفاده از آن‌ها برای مکان‌هایی که نیاز دارند حرارت در آن‌جا حفظ گردد و بهداشت و ایمنی در آن رعایت شود مناسب است.

ساندویچ پنل کانکس

ساندویچ پانل کانکس در چه مواردی کاربرد دارد؟

ساندویچ پانل‌های کانکس یکی از پر کاربردترین ساندویچ پانل‌ها به شمار می‌روند. و جزو مصالحی هستند که در ساخت کانکس بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول در مواردی مانند سرویس بهداشتی جاده‌ای، دفاتر کار، بیماریتان‌های صحرایی، مراکز نظامی و پلیسی، محل نگهبانی در ساختمان‌ها، مراکز امداد و نجات جاده‌ای، سردخانه‌های سیار و… استفاده می‌شود.

انواع ساندویچ پانل کانکس کدام‌اند؟

کانکس‌ها به طور کلی به صورت متحرک و ثابت ساخته می‌شوند و از نظر ظاهر در سه مدل ساده، دکوراتیو و ویلایی تقسیم بندی می‌شوند. همچنین در مواردی چون ساندویچ پانل کانکس ساده، کانکس دفتری، کانکس صنعتی، کانکس مسکونی، کانکس سیار، ساندویچ پانل با ابعاد بزرگ و ساندویچ پانل با ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به چگونگی تولید و نصب پرکاربردترین ساندویچ پانل کانکس خواهیم پرداخت.

  نصاب ساندویچ پانل در مشهد

بیشتر بخوانید: ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل ساده

ساندویچ پانل‌های ساده از جمله کانکس‌هایی به شمار می‌روند که به طور متداول مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولاً سفید رنگ هستند. این نوع پانل‌ها اغلب در کارگاه‌های عمرانی و پروژه‌های ساخت و ساز کاربرد دارند. به همین دلیل به صورت دائم و در ابعاد استاندارد تولید می‌شوند. همچنین از قابلیت حمل و جابه‌حایی آسان به جهت استفاده در دفتر مهندسین پروژه، اتاق اسکان نیروی کار، غذاخوری پرسنل و دیگر موارد این چنینی برخوردار است.

ساندویچ پانل مسکونی

از دیگر کاربردهای مهم ساندویچ پانل کانکس می‌توان به کانکس‌های مسکونی اشاره کرد که در برخی موارد با عنوان ویلای پیش ساخته نامیده می‌شود. مزایای مهم کانکس مسکونی مقاومت در برابر سرما و گرما و وزن سبک آن است که سازه را در برابر زلزله مقاوم می‌سازد. همین امر باعث شده است استفاده از آن بسیار گسترش پیدا کند.

ساندویچ پنل کانکس

ساندویچ پانل سیار

ساندویچ پانل‌های سیار به کانکس‌های متحرک معروف هستند و به طور کلی به دو دسته چرخدار و بدون چرخ تقسیم می‌شوند. کارایی این نوع کانکس‌ها بیشتر برای افراد یا سازمان‌هایی است که جابه‌جایی برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. کانکس سیار در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و معمولاً در پروژه‌های راه‌سازی، برداشت محصول زمین در مزرعه‌ها بزرگ، اسکان کارگران و پست‌های سیار در پروژه‌های ساخت و تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساندویچ پانل صنعتی

برخی از افراد گمان می‌کنند از سازه‌های پیش ساخته تنها می‌توان برای اسکان موقت و سکونت استفاده کرد، این نوع سازه‌ها به جهت استفاده در موارد گوناگون کاربرد فراوان دارند. ساندویچ پانل صنعتی نوعی از این سازه‌ها است که خود نیز زیر مجموعه‌هایی دارد و همچنین در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانکس‌های صنعتی به دلیل قرارگیری محصولات صنعتی مشتریان در آن باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

  ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست و چه کاربردی دارد؟

ساندویچ پانل دفتری

این نوع کانکس‌ها در دفاتر یا شعب سازمان‌ها و ادارات که در محوطه‌های باز قرار دارند نصب می‌شوند. علاوه بر این در پارکینگ‌های بزرگ به جهت تعویض پلاک، کارشناس بیمه، دفاتر اداری مهندسین در پروژه‌های عمرانی و موارد مشابه کاربرد دارند.

ساخت اتاق با ساندویچ پانل

ساخت اتاق با استفاده از ساندویچ پانل‌ها یک روش مدرن و کارآمد برای ایجاد فضاهای جدید در ساختمان‌ها است. ساندویچ پانل‌ها مواد ساختمانی سبک وزن هستند که از دو لایه ورق فلزی (معمولاً فولاد یا آلومینیوم) به همراه یک لایه عایق در میانه تشکیل شده‌اند. این پانل‌ها به دلیل ویژگی‌های عایق‌کاری حرارتی و صوتی، سبک بودن و سرعت بالا در نصب، برای ساخت اتاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مراحل ساخت اتاق با ساندویچ پانل به شرح زیر است:

برنامه‌ریزی و طراحی: ابتدا باید اندازه، شکل و موقعیت اتاق مورد نظر را مشخص کنید. در این مرحله، می‌توانید نیازهای مربوط به عایق‌کاری، تأسیسات برقی و سایر خدمات را نیز در نظر بگیرید.

تهیه مواد: ساندویچ پانل‌ها را بر اساس اندازه و نوع مورد نیاز تهیه کنید. همچنین می‌توانید از اتصالات و پروفیل‌های فلزی برای ساخت چارچوب سازه استفاده کنید.

ساخت چارچوب: یک چارچوب فلزی برای اتاق بسازید که شامل تیرهای عمودی و افقی است. این چارچوب به عنوان پشتیبانی برای ساندویچ پانل‌ها عمل می‌کند.

نصب ساندویچ پانل‌ها: ساندویچ پانل‌ها را به چارچوب فلزی بستنی و درزهای بین آن‌ها را با مواد چسبنده یا مواد عایق کاری ببندید.

استفاده از ساندویچ پانل کانکس چه مزایایی دارد؟

 • ساندویچ پانل کانکس این قابلیت را دارد که به راحتی شسته شود.
 • به سرعت نصب و جابه‌جا می‌شود.
 • طول عمر بالایی دارد و در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در برابر زلزله مقاوم است زیرا می‌تواند انرژی را جذب کند.
 • استفاده از ساندویچ پانل کانکس باعث صرفه جویی در هزینه‌های گرمایش و کاهش انتشار CO2 می‌شود.
 • عایقی خوب در برابر حرارت و صوت است و رنگ‌های متنوعی دارد.
 • به جهت استفاده در طرح‌های خاص انعطاف پذیری بالایی دارد.
 • هزینه‌های ساخت و ساز را با بهینه سازی عایق ضخامت کاهش می‌دهد.
 • میزان هزینه‌های موجود در ساختمان را تا 20 درصد کاهش می‌دهد.
  تولید کننده ساندویچ پانل - کارخانه تولید پانل ساندویچی - شرکت ساندویچ پانل - بزرگ ترین کارخانه تولید کننده پانل

مشخصات فنی ساندویچ پانل چیست؟

تمام ساندویچ پانل‌ها از برخی مشخصات فنی خاصی برخوردار هستند. ساندویچ پانل‌ها در ضخامت‌های 5، 6، 8، 10، 12، 15 سانتی‌متر و در عرض 117 سانتی متر و طول متغیر و با توجه به سفارش مشتری تولید می‌شوند.

ساندویچ پنل کانکس

تفاوت ساندویچ پانل کانکس و کانکس معمولی در چیست؟

 1. ساندویچ پانل کانکس و کانکس معمولی از نظر عایق استفاده شده در آن‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ساخت کانکس معمولی از عایق پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌شود. اما در طراحی و ساخت ساندویچ پانل کانکس از فوم تزریقی پلی یورتان به عنوان عایق استفاده می‌شود. فوم پلی یورتان در برابر سرما و گرما مقاومت بیشتری نسبت به عایق پلی استایرن دارد.
 2. اما تفاوت دیگر این دو جنس و نوع دیواره‌های بیرونی و درونی است. دیواره‌های درونی کانکس معمولی از دیوار پوش و دیواره‌های بیرون آن از جنس ورق گالوانیزه پوشش داده می‌شود. اما دیواره‌های ساندویچ پانل کانکس نیازی به دیوارپوش ندارد و دیواره‌های درونی و بیرونی آن از جنس ورق گالوانیزه است.
 3. ساندویچ پانل‌های کانکس قیمت بالاتری نسبت به کانکس‌های معمولی دارند.
انواع ساندویچ پانل کانکس●ساده
●مسکونی
●سیار
●صنعتی
●دفتری
مزایا ساندویچ پانل کانکس●ساندویچ پانل کانکس این قابلیت را دارد که به راحتی شسته شود.
●به سرعت نصب و جابه‌جا می‌شود.
●طول عمر بالایی دارد و در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
●در برابر زلزله مقاوم است زیرا می‌تواند انرژی را جذب کند.
●استفاده از ساندویچ پانل کانکس باعث صرفه جویی در هزینه‌های گرمایش و کاهش انتشار CO2 می‌شود.
●عایقی خوب در برابر حرارت و صوت است و رنگ‌های متنوعی دارد.
●به جهت استفاده در طرح‌های خاص انعطاف پذیری بالایی دارد.

قیمت گذاری ساندویچ پانل به چه مواردی بستگی دارد؟

هر کدام از مواد اولیه‌ای که در ساخت کانکس‌ها به کار می‌روند قیمت جداگانه‌ای دارند. مواد سازنده ساندویچ پانل کانکس را ورق آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم تشکیل داده‌اند.

  پیچ مناسب ساندویچ پانل

برای اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی کلیک کنید.

نوع ورقه می‌تواند تأثیر زیادی در قیمت کانکس داشته باشد که شامل ورق‌های گالوانیزه، ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم، تیرآهن برای شاسی، ضد زنگ، راهنمای انتخاب ساندویچ پانل کانکس، نمای کامپوزیت، پروفیل‌های آهنی، درب و پنجره‌ها، سیستم سیم کشی و روشنایی، پی وی سی، ام دی اف و پیچ و مهره برای اتصالات می‌شود. یکی دیگر از موارد مهم مؤثر در قیمت ساندویچ پانل کانکس ابعاد کانکس و جنس لایه‌های خارجی ورقه‌های ساندویچ پانل و فوم بین لایه‌ها است.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.