پانل | پانل ساندویچی | ساندویچ پانل | پانل سقفی و پانل دیواری

ساندویچ پانل مرغداری | قیمت پنل برای ساخت مرغداری

ساندویچ پانل مرغداری

ساندویچ پانل مرغداری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ یکی از اصلی‌ترین اجزایی که برای ساخت سوله‌های مرغداری مورد استفاده قرار می‌گیرد ساندویچ پانل‌های مرغداری هستند. برای ساخت این پانل‌ها از ورق‌های مقاوم آلومینیوم استفاده می‌شود. در ساخت یک ساختمان مرغداری چگونگی طراحی ساختمان برای نگهداری و پرورش مرغ و همچنین انتخاب متریال مناسب برای ساخت سازه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اصلی‎‌ترین علل استفاده از ساندویچ پانل مرغداری برای ساخت این سازه‌ها، سبک بودن این متریال است.

استفاده از این پانل‌های ساندویچی برای ساخت مرغداری‌ها از نظر بهداشتی نیز مورد اهمیت است. بهترین نوع ساندویچ پانل برای ساخت مرغداری ساندویچ پانل‌های آلومینیوم یا ساندویچ پانل های گالوانیزه با سقف شیبدار است. باتوجه به اینکه ساندویچ پانل‌ها در ساخت این سازه‌های مرغداری کاربرد زیادی دارند، انواع مختلفی از آن‌ها با توجه به سفارش و نظر مشتری قابل تولید است. چرا استفاده از این متریال برای ساخت یک مرغداری حائز اهمیت است؟ برای سالن‌هایی که به منظور پرورش طیور مورد استفاده قرار می‌گیرند عایق بندی سقف و دیوارهای سازه از اولویت‌ها است. ساندویچ‌ پانل‌ها نیز متریال‌هایی هستند که به صورت ذاتی خاصیت عایق کنندگی دارند. از همین‌رو این متریال بهترین گزینه برای ساخت یک مرغداری است. در ادامه ویژگی‌های ساندویچ پانل مرغداری را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ساندویچ پنل مرغداری سقفی

انواع ساندویچ پانل مرغداری

انواع این پانل‌های ساندویچی بسته به درخواست مشتری در دو نوع تولید و به فروش می‌رسد:

  1. ساندویچ پانل دیواری مرغداری
  2. ساندویچ پانل سقفی مرغداری

ساختار تمامی ساندویچ پانل‌ها با یکدیگر مشابه است. ساندویچ پانل ساختاری سبک، مرکب و سه لایه دارد. لایه میانی که به هسته ساندویچ پانل معروف است شامل یک ماده عایق می‌شود. این لایه عایق بسته به کاربرد ساندویچ پانل می‌تواند از جنس فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه باشد. لایه عایق از دو طرف توسط ورق‌های فلزی محصور می‌شود به همین دلیل به این متریال به دلیل نوع ساختاری که دارد ساندویچ پانل می‌گویند. ورق‌های فلزی انواع ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری می‌تواند از جنس آلوزینک، آلومینیوم یا گالوانیزه باشد. برای ساخت ساندویچ پانل مرغداری معمولا از ورق‌های آلومینیوم یا گالوانیزه استفاده می‌شود. هر یک از این ورق‌ها خصوصیات منحصربه‌فرد خود را دارا هستند از همین‌رو انتخاب مناسب‌‌ترین نوع ورق برای ساخت ساندویچ پانل باید با توجه به کاربری آن صورت بگیرد.

  قیمت و خرید ساندویچ پانل دیواری (پنل دیوار)

ساندویچ پانل مرغداری سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی در طرح و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. طول عمر و کیفیت این متریال نسبت به هر متریال دیگری که بتوان از آن برای ساخت سقف مرغداری‌ها استفاده کرد بالاتر است. بهترین عایق برای ساندویچ پانل سقفی مرغداری پلی اورتان است که عایق حرارتی و برودتی مناسبی است. برای ورق زیره و رویه این ساندویچ پانل‌ها از ورق‌های گالوانیزه و آلوزینک استفاده می‌شود. در محیط‌هایی که رطوبت هوا بالا است بهتر است از ورق آلوزینک استفاده شود چراکه مقاومت این ورق در برابر رطوبت بیشتر از سایر ورق‌ها است.

این ساندویچ پانل‌های سقفی با 3 گام و 5 گام با طرح شیب دار تولید می‌شوند. هدف از شیب دار ساختن سقف این سازه‌ها هدایت آب باران و برف به خارج از سقف و جلوگیری از نفوذ آن به درون سازه است. برای نصب ساندویچ پانل‌های سقفی مرغداری ابتدا ورق‌های آن را نصب کرده و سپس آن‌ را به ستون‌های اصلی ساختمان پیچ می‌کنند.

ساندویچ پانل مرغداری دیواری

بهترین لایه عایق برای این ساندویچ پانل‌ها نیز همانند پانل‌های سقفی، پلی یورتان است. هرچند که می‌توان از فوم‌های پلی استایرن و پشم سنگ نیز استفاده کرد اما با توجه به خاصیت‌های منحصربه‌فردی که فوم‌های پلی یورتان دارند، استفاده از آن‌ها در ساختار پانل‌ها بازدهی مطلوب‌تری به همراه خواهد داشت. ساندویچ پانل‌های دیواری پلی یورتان نسوز و کندسوز بوده و بسیار مقاوم هستند. این پانل‌های دیواری با دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مربع برای عایق سازی دیوارهای مرغداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساندویچ پنل مرغداری

ویژگی‌های ساندویچ پانل مرغداری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک ساندویچ پانل که قرار است برای ساخت سالن‌های پرورش طیور مورد استفاده قرار بگیرد طول آن است. طول این ساندویچ پانل‌ها معمولا بین 50 تا120 متر و عرض آن‌ها نیز بین 10 تا 15 بسته به درخواست مشتری متغیر است. از دیگر ویژگی‌های مهم این پانل‌های ساندویچی می‌توان به ارتفاع سازه اشاره کرد. ارتفاع ساندویچ پانل‌های مرغداری بین 3/2 تا 5/3 متغیر است.

  نصاب ساندویچ پانل در مشهد

از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد ساندویچ پانل‌های مرغداری این است که در هر قسمتی از سازه مرغداری امکان از استفاده از آن‎‌ها وجود دارد. بطور مثال علاوه بر عایق سازی سقف و دیواره‌ها به کمک این ساندویچ پانل‌ها، از آن‌ها می‌توان حتی برای پوشش درب‌های مرغداری نیز استفاده کرد. بیشترین ورقی که برای ساخت ساندویچ پانل مرغداری مورد استفاده قرار می‌گیرد ورق‌های گالوانیزه رنگی هستند.

بیشتر بدانید:ساندویچ پانل پلی اورتان

از دیگر ویژگی‌های ساندویچ پانل مرغداری می‌توان به بسته بندی و حمل و نقل راحت آن‌ها اشاره کرد. ساخت سازه‌های قدیمی مرغداری با مصالح سنتی به زمان، هزینه و نیروی کار بیشتری نیاز داشت درحالی که امروزه با کمک مصالح پیش ساخته چون ساندویچ پانل‌ها به راحتی می‌توان این متریال از پیش ساخته را از درب کارگاه یا کارخانه خریداری کرده و برای نصب به محل سازه منتقل کرد. ساندویچ پانل مرغداری کیفیت بالایی داشته و نیاز به تعمیر و بازسازی دیواره‌ها یا سقف مرغداری‌ها را کاهش می‌دهد.

اهمیت عایق سازی سازه مرغداری با ساندویچ پانل‌ها

همان‌طور که کمی پیش‌تر هم اشاره شد گذشته از ویژگی‌هایی چون قیمت مناسب، وزن کم یا فرایند نصب آسان این خاصیت عایق کنندگی پانل‌ها است که برای مرغداری‌ها بیشتر حائز اهمیت است. دمای داخل مرغداری‌ها باید تحت هر شرایطی ثابت باشد در غیر این صورت ممکن است تلفات جانی متوجه طیور شود. از همین‌رو ساختمان‌های مرغداری باید به گونه‌ای ساخته شوند که در فصل تابستان و زمستان فضای داخل خنک باشد.

 چراکه اگر دیوار یا سقف مرغداری به خوبی عایق نشود رطوبت فضا می‌تواند موجب شیوع بیماری‌های انگلی در میان طیور شود. چنانچه دما و رطوبت مرغداری‌ها کنترل نشود ممکن است جوجه‌ها دائما مقابل دستگاه‌های خنک کننده یا گرم کننده تجمع کنند. برای جلوگیری از این چالش‌ها سازه مرغداری باید کاملا عایق باشد تا مبادله دما صورت نگیرد.

ساندویچ پنل مرغداری

بهترین عایق ساندویچ پانل مرغداری؛ عایق‌های حرارتی

همان‌طور که متوجه شدید جلوگیری از تبادل دما توسط دیوارها و سقف مرغداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از همین‌رو بهترین نوع عایق برای مرغداری‌ها عایق‌های حرارتی هستند. در گذشته از پشم شیشه برای عایق سازی مرغداری‌ها استفاده می‌شد که امروزه دیگر استقبال چندانی از آن‌ها نمی‌شود. چراکه پشم شیشه یک عایق سلول باز است که رطوبت محیط را به خود جذب می‌کند و این موضوع در نهایت موجب کاهش خاصیت عایق کنندگی آن می‌شود.

  ساندویچ پانل سردخانه چیست و انواع پانل های سردخانه ای

از همین‌رو تولید کننده های ساندویچ پانل سعی دارند برای تولید این پانل‌های ساندویچی از عایق‌هایی استفاده کنند که خاصیت‌های زیر را دارا باشد:

  • قدرت بالای عایق کنندگی به منظور جلوگیری از تلف شدن طیور
  • دارا بودن قابلیت شستشو
  • دارای وزن کم و کاهش تلفات ناشی از زلزله
  • کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و ساخت و ساز
  • کاهش هزینه‌های مصرفی انرژی
  • مقاوم در برابر آتش سوزی
  • سهولت تعمیر و نگهداری
  • داشتن خاصیت آنتی باکتریال برای حفظ بهداشت محیط

قیمت ساندویچ پانل مرغداری

قیمت این ساندویچ پانل‌ها براساس ویژگی‌هایی چون ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، جنس ورق‌ها (آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه) و جنس لایه عایق (پشم سنگ، پلی یورتان و پلی استایرن) متغیر است. برا اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری مرغداری با توجه به ویژگی‌های که مد نظر دارید، با کارشناسان فروش چیلان تماس بگیرید.

چیلان ساندویچ پانل
چیلان ساندویچ پانل

ساندیوچ پانل های سقفی | ساندویچ پانل های دیواری | قیمت و خرید ساندویچ پانل

مقالات مرتبط

مشاوره خرید ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع پانل های ساندویچی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش ساندویچ پانل به کارخانه تماس بگیرید.